Netflixem zajmą się indyjskie służby. Dzieci zażywające narkotyki w kolejnej kontrowersyjnej produkcji

Agencja rządowa zajmująca się prawami dziecka w Indiach zwróciła się z wnioskiem do policji o przeanalizowanie nowego serialu Netflix „Bombay Begums”. Pracowników agencji zaniepokoiły niektóre sceny z serialu, które według nich naruszały prawo mające na celu ochronę dzieci.

youtube.com/printscreen

Krajowa Komisja Ochrony Praw Dziecka (NCPCR) zwróciła się do Netflixa z prośbą o usunięcie pięciu „budzących zastrzeżenia” scen z serialu. Z kolei do szefa policji w Bombaju zgłoszono się z prośbą o podjęcie działań w tej sprawie.

„Prosimy o zbadanie / zasięgnięcie informacji i podjęcie uznanych za zgodne z prawem niezbędnych działań”

- napisał w liście do szefa policji przewodniczący NCPCR Priyank Kanoongo.

Netflix odmówił agencji Reuters komentarza w tej sprawie.

„Bombay Begums” to serial o pięciu kobietach z różnych grup społecznych, które próbują zdobyć przewagę we współczesnym Bombaju. 

W osobnym liście do Netflix, NCPCR poprosiło o usunięcie pięciu scen, które według niej naruszały indyjskie przepisy regulujące wymiar sprawiedliwości wobec nieletnich i ochronę dzieci przed przestępstwami seksualnymi.

W serialu pokazano dzieci „wciągające narkotyki, robiące nieprzyzwoite zdjęcia i selfie w klasie” - napisał NCPCR w liście do Netflixa.

Grupa zajmująca się prawami dziecka po raz pierwszy poprosiła Netflix o zaprzestanie streamowania serialu w zeszłym tygodniu po przejrzeniu skarg na Twitterze. Do wtorku program był nadal dostępny do oglądania w serwisie Netflix w Indiach.

Przedstawiciele giganta spotkali się we wtorek z agencją praw dziecka, aby omówić sceny i sprzeciw NCPCR, co dało firmie dwa dni na skonsultowanie się z zespołem prawnym.

Platformy streamingowe, takie jak Netflix i Amazon Prime Video, spotkały się ostatnio z ogromną liczbą skarg dotyczących promowania nieprzyzwoitych treści oraz obrażania uczuć religijnych w Indiach.

 

 

Źródło: Reuters, niezalezna.pl,

#media #Netflix #służby #Indie #serial

albicla.com@ Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo