Zdalne stetoskopy dla poznańskiego szpitala

Zdalne stetoskopy pomogą w opiece nad pacjentami Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi w Poznaniu. Urządzenia umożliwiają badanie płuc i serca na odległość. Ofiarował je szpitalowi TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych.

https://www.tuwpzuw.pl/

Urządzenia zapewniają stałą kontrolę stanu zdrowia, zwiększają bezpieczeństwo lekarzy i personelu medycznego w przypadku podejrzenia zakażenia COVID-19 u pacjenta.

Jak powiedział dyrektor ds. medycznych TUW Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych Piotr Daniluk, cena pojedynczego zestawu to ok. 1,5 tys. zł. Wyjaśnił, że zdalne stetoskopy umożliwiają łatwe, szybkie i dokładne badanie bezpośrednio i na odległość.

"Pacjent może sam przykładać urządzenie we wskazane punkty na ciele, a przebywający z dala od niego lekarz za pośrednictwem internetowej platformy dostanie natychmiastowy odczyt. Wyniki badań są w każdym miejscu i czasie dostępne online dla lekarza"

– powiedział Daniluk.

Jak podkreślił, poznański szpital jest kolejną placówką w kraju i pierwszą w regionie, która otrzymała zdalne stetoskopy. Do tej pory TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych. przekazał placówkom medycznym ok. 50 zestawów.

"W wyjątkowym czasie sięgamy po wyjątkowe rozwiązania. Dzięki innowacyjnym technologiom chcemy pomagać chorym oraz wspierać lekarzy i personel medyczny. Idea ubezpieczeń wzajemnych polega na ofiarności i pomocy, a w krytycznym okresie pandemii ta pomoc jest szczególnie potrzebna. Dlatego regularnie wspomagamy szpitale nowoczesnym sprzętem i środkami ochrony"

– powiedział prezes TUW Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych Rafał Kiliński.

Zdalne stetoskopy od TUW Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych służą już w szpitalach w Małopolsce i na Śląsku, pomagają też badać zakażonych koronawirusem pacjentów tymczasowego szpitala MSWiA na Stadionie Narodowym w Warszawie.

TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych., należący do Grupy PZU, działa na zasadzie non-profit. Jest największym w Polsce towarzystwem ubezpieczeń wzajemnych i drugim na świecie, według rankingu Global 500, pod względem dynamiki rozwoju. Instytucja poinformowała, że w związku z pandemią COVID-19 przeznaczyła prawie połowę swojego funduszu prewencyjnego na środki ochrony i materiały sanitarne dla należących do Towarzystwa szpitali. Do wielu trafiły też zakupione przez PZU tzw. opaski życia, które umożliwiają zdalne monitorowanie parametrów życiowych pacjentów.

Zakład sfinansował ponadto zakup aparatu USG do monitorowania postępu porodu dla Uniwersyteckiemu Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu jest jedną z najnowocześniejszych placówek tego typu w Polsce. 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

albicla.com@DominikaPazdyka
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo