Dziś w nocy spadnie śnieg. Sprawdź gdzie

W środę wieczorem i w nocy ze środy na czwartek do Polski wciąż napływać będzie arktyczne powietrze i będzie padał śnieg z deszczem oraz śnieg - prognozuje rzecznik i synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski. Lokalnie w całym kraju może też pojawić się oblodzenie.

zdjęcie ilustracyjne / Goumbik / CC0

W środę wieczorem w całym kraju przeważnie dużo chmur, przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W rejonach podgórskich temperatura od 0 do 2 stopni Celsjusza. W pozostałej części kraju od 3 st. C na wschodzie do 7 st. na zachodzie kraju. Z powodu północnego wiatru odczuwalna temperatura będzie niższa - później zacznie spadać.

"W nocy ze środy na czwartek pojawi się trochę przejaśnień, ale nadal będzie do nas dopływać arktyczne powietrze" - wyjaśnia rzecznik i synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski. Dodaje, że temperatura w kraju wyniesie od -5 st. C do -1 st. C. Trochę cieplej będzie na Wybrzeżu, bo ok. 1 st. C.

- Najchłodniej będzie w obszarach podgórskich, na terenie Małopolski, Dolnego Śląska i woj. lubuskiego, a im bliżej morza, tym słupki na termometrach pokażą wyższe wartości

- mówi Walijewski.

Podkreśla też, że w nocy nadal będzie padał śnieg, szczególnie na Pogórzu Karpackim i w Karpatach. Tam przyrost pokrywy śnieżnej prognozowany jest do 8 cm.

Wciąż będzie wiał nieprzyjemny, porywisty wiatr, który w porywach osiągnie do 60 km/h. W związku z tym w górach mogą wystąpić zamiecie śnieżne.

Lokalnie może pojawić się też oblodzenie, dlatego należy zachować ostrożność na drogach.(

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#IMGW #pogoda na dziś #prognoza pogody

Albicla.com@OlekMimier
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo