Oko.press na tropie "afery" foliowej. Chcieli uderzyć w Szydło i Obajtka, ale... nie wyszło

Portal oko.press napisał artykuł, w którym "demaskuje", że syn byłej premier Beaty Szydło - Tymoteusz - pracuje w firmie, w której udziałowcem jest prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Okazuje się jednak, że jest to prywatna firma, a sam Tymoteusz zatrudniony jest jako... przedstawiciel handlowy od worków foliowych.

Beata Szydło / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Tymoteusz Szydło w przeszłości księdzem, ale zdecydował się opuścić stan kapłański. Od dawna tzw. liberalne media próbują ze wszystkich sił uderzyć w Beatę Szydło, wykorzystując prywatne sprawy jej syna.Tym razem Oko.press próbował zbudować narrację o nepotyzmie w obozie władzy. - "Syn Beaty Szydło, pod zmienionym nazwiskiem, pracuje w firmie, w której udziałowcem jest Daniel Obajtek" - brzmi tytuł tekstu na stronie.

Okazuje się jednak, że syn Beaty Szydło, pod zmienionym nazwiskiem, pracuje w firmie, w której udziałowcem jest ERG Bieruń Folie, w której udziałowcem jest Daniel Obajtek, i jest prywatną firmą. Dodatkowo sam Tymoteusz nie pełni tam żadnej eksponowanej funkcji, jest wyłącznie przedstawicielem handlowym odpowiadającym za dystrybucję worków foliowych.

 

 

Źródło: Oko.press, Niezależna.pl

#Daniel Obajtek #Tymoteusz Szydło #Beata Szydło

albicla.com@adriansiwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo