Więzienie za katastrofę drogową, w której zginęli uczniowie

Sąd Okręgowy w Koszalinie skazał w środę Mariusza N., kierowcę ciężarówki, na 3 lata i 8 miesięcy więzienia za nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym w Słowinie, w której zginęło dwoje uczniów, a 17 osób zostało rannych.

pixabay

Sędzia Waldemar Katzig uznał oskarżonego za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu. Skazał Mariusza N. na 3 lata i 8 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności oraz orzekł wobec niego 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wszystkich kategorii posiadanych w dokumencie prawa jazdy. Zwolnił oskarżonego z poniesienia kosztów sądowych.

Wyrok nie jest prawomocny. Prokurator żądał dla oskarżonego kary bezwzględnego pozbawienia wolności na 5 lat i zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na 8 lat. Pełnomocnicy pokrzywdzonych zgodzili się z żądaniem oskarżyciela publicznego. Natomiast obrona wnosiła o łagodny wymiar kary dla Mariusza N.

Do wypadku doszło 17 kwietnia 2018 r. przed godz. 16 w Słowinie (Zachodniopomorskie) na drodze krajowej nr 37. Ciężarówka kierowana przez Mariusza N. zderzyła się z autobusem liniowym, którego większość pasażerów stanowili uczniowie Zespołu Szkół Morskich w Darłowie. Na 23 osoby biorące udział w wypadku, 14 to byli uczniowie ZSM. Dwoje z nich zmarło – 20-latek i 19-latka. 17 osób zostało rannych, w tym jedna ciężko. Mariusz N. w chwili wypadku był trzeźwy.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Koszalin #sąd #wypadek

albicla.com@adriansiwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo