Rafał Trzaskowski jest zakażony koronawirusem. „Dołączyłem do Gosi i dzieci. Chorujemy razem. Uważajcie na siebie!" – napisał w piątek na Twitterze.

Prezydent Warszawy jest aktywny w sieci. Opublikował zdjęcie dokumentu potwierdzającego dołączenie do Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego.

W przeciwieństwie do premiera Morawieckiego, nie obaliliśmy „komuny” sami, ale na ile mogliśmy, wzięliśmy sprawy w swoje ręce

– napisał Rafał Trzaskowski.

Internauci zwrócili uwagę na datę opublikowanego pisma – 16 marca 1990 r. I nie obyło się bez drwin.

„Z kim ty walczyłeś w 1990 roku???”,„16.03.1990 trochę późno”, „jakie obalanie komuny w marcu 1990?”, „Co można było obalić w 1990? Postkomunizm?” – piszą użytkownicy Twittera.

Trzaskowskiemu wypomniano też, że jego matka była tajnym współpracownikiem SB. Fakt ten ujawniła "Gazeta Polska".

„Sam obalałeś tę komunę, czy z mamą z SB?”, „Matka Rafała Trzaskowskiego, kandydata na fotel prezydenta stolicy, była tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie Justyna. Przeproś za Matkę”

– czytamy w sieci.

Odniesiono się również do słów o dobrych stronach koronawirusa. "„Dobre strony Covid? Złóż człowieku dymisję i zniknij z życia publicznego” , „Nie ma dobrych stron Covid!”, „Zestawienie covid z czymś przyjemnym jest zabiegiem godnym takiego męża stanu jak Pan”" - piszą internauci.