Najnowsza "Gazeta Polska" już w sprzedaży. SPRAWDŹ, co znajdziesz w numerze

W najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska” (dostępnym od środy 17 marca) polecamy szczególnie materiał okładkowy pt. „Polska wyprodukuje szczepionkę. Ujawniamy, jak przebiegają przygotowania do produkcji polskiego preparatu na COVID-19”. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

Gazeta Polska

To ma być rewolucja w Polskiej medycynie, nad którą pracują badacze na uczelniach m.in. w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i we Wrocławiu. – Chcemy wyposażyć Polskę w technologię, nowoczesną platformę do produkcji szczepionek, którą będzie można wykorzystać do tworzenia preparatów nie tylko przeciwko COVID-19. W ciągu 3–5 lat chcemy zbudować własne narzędzia do walki z każdą pandemią – mówi „Gazecie Polskiej” dr n. med. Radosław Sierpiński, prezes Agencji Badań Medycznych.
- czytamy w tekście Huberta Kowalskiego.

Ponadto w numerze:

  • Tęczowa dyplomacja młotem na Polskę

Niemiecki rząd przyjął projekt „strategii LGBT w polityce zagranicznej i współpracy rozwojowej”, który umożliwi – pod płaszczykiem walki z dyskryminacją tzw. mniejszości seksualnych – naciski dyplomatyczne na Polskę. Strategia zakłada m.in. udostępnianie miejsc na spotkania przedstawicieli „społeczeństwa obywatelskiego” z innych państw, wywieranie nacisków na inne rządy w sprawie „zagrożonych działaczy” LGBT, jak i wykorzystywanie „cichej dyplomacji” do wymuszania „respektowania praw” gejów, lesbijek, transseksualistów itd.
- ujawnia Grzegorz Wierzchołowski.

  • Nowy ład na prawicy

20 marca Prawo i Sprawiedliwość przedstawi swój program wychodzenia z pandemii koronawirusa. „Nowy Ład” ma być wyjściem do przodu w każdej dziedzinie dotyczącej funkcjonowania państwa i wyznaczyć kierunki polityki na najbliższe lata. Politycy PiS-u liczą na to, że program, który zaprezentują, przekona również koalicjantów do poparcia Krajowego Programu Odbudowy.
- czytamy w tekście Jacka Liziniewicza.

  • Setna rocznica Traktatu ryskiego 

Federacja narodów Europy Środkowo-Wschodniej: to było marzenie Józefa Piłsudskiego. Chwalebna idea oparta na osiągnięciach I RP, która potrafiła być wspólnym domem ludzi jednoczących się jak „wolni z wolnymi i równi z równymi”. Idea wyrastająca z unii polsko-litewskich, z religijnej unii brzeskiej, z unii hadziackiej rozciągającej równouprawnienie na Kozaków. A przede wszystkim czerpiąca natchnienie z czasów powstania styczniowego, kiedy Rząd Narodowy ogłosił „wszystkich synów Polski, bez różnicy wiary i rodu, pochodzenia i stanu, wolnemi i równemi Obywatelami kraju”. I wzywał: „Do broni więc, Narodzie Polski, Litwy i Rusi, do broni! bo godzina wspólnego wyzwolenia już wybiła, stary miecz nasz wydobyty, święty sztandar Orła, Pogoni i Archanioła rozwinięty”. Piękna idea, której po raz kolejny zrealizować się nie udało. Zbyt mocni byli wrogowie, nazbyt niepewni sojusznicy. Dobrze, że choć Polskę udało się zbudować.
- okoliczności tego wydarzenia przybliża w swoim tekście Tomasz Panfil.

Tygodnik Gazeta Polska dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Szczegóły dotyczące prenumeraty w czasie kwarantanny można znaleźć na stronie https://prenumerata.swsmedia.pl/ oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819

W numerze plastusiowy komentarz Barbary Pieli

 

Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka

 

Czytaj w tygodniku „Gazeta Polska”.
Tygodnik dostępny również w wygodnej prenumeracie cyfrowej.

 

Źródło: Gazeta Polska, niezalezna.pl

#Gazeta Polska

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo