Polska bez Roberta Lewandowskiego na Wembley? Bayern może nie pozwolić piłkarzowi na grę w Anglii

Robert Lewandowski prawdopodobnie nie będzie mógł zagrać w spotkaniu eliminacji mistrzostw świata z Anglią. Bayern Monachium może nie zgodzić się na występ Polaka na Wembley, chyba że zmianie ulegną przepisy epidemiologiczne w Niemczech.

Robert Lewandowski nie wystąpi na Wembley?
Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Wiele wskazuje na to, że Biało-czerwoni przeciwko Anglii w eliminacjach mistrzostw świata zagrają bez najlepszego piłkarza świata. Klub Polaka - Bayern Monachium - nie może zgodzić się na występ Roberta Lewandowskiego na Wembley, jeżeli Bawarczycy chcą by napastnik zagrał w niezwykle ważnym spotkaniu Bundesligi z RB Lipsk.

Polska zagra z Anglią najprawdopodobniej bez Roberta Lewandowskiego

Przepisy związane z pandemią koronawirusa w Niemczech zakładają, że po wyjeździe do Anglii, Lewandowski musiałby odbyć przymusową kwarantannę. Oznaczałoby to absencję snajpera w spotkaniu, które może zadecydować o mistrzostwie. Bayern w tabeli ma zaledwie cztery punkty przewagi na Lipskiem, a mecz tych drużyn zaplanowano trzy dni po starciu Anglia - Polska.

W tej sytuacji trudno spodziewać się, by pracodawca Lewandowskiego postawił na pierwszym miejscu interes reprezentacji. Jedyna nadzieja na występ piłkarza na Wembley, to w tej chwili złagodzenie przepisów w Niemczech. Podobna sytuacja dotyczy zawodnika Herthy Berlin - Krzysztofa Piątka.

Spotkanie eliminacji mistrzostw świata odbędzie się w Londynie 31 marca. Wcześniej Biało-czerwoni zagrają z Węgrami  - 25 marca i trzy dni później z Andorą.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Robert Lewandowski #piłka nożna #Bundesliga #Polska-Anglia

albicla.com@Janusz Milewski
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo