Masowo sprzedawali podrobioną odzież

W trzech punktach sprzedaży w Koszalinie policja zabezpieczyła podrobioną odzież o łącznej wartości ponad 80 tys. zł. Właścicielom sklepów za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi do 2 lat pozbawienia wolności – poinformowała koszalińska policja.

policja.gov.pl

Oficer prasowa kom. Monika Kosiec poinformowała w poniedziałek, że kontrolę w trzech wytypowanych punktach sprzedaży odzieży w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie) przeprowadzili policjanci z wydziału walki z korupcją i przestępczością gospodarczą wraz z przedstawicielami producentów znanych marek.

- Policjanci zabezpieczyli łącznie 321 sztuk odzieży oznaczonych nielegalnie znakami renomowanych firm, które były sprzedawane za dużo niższą cenę niż oryginalne produkty. Wartość tych podrobionych przedmiotów oszacowano na ponad 80 tysięcy złotych

 - podała kom. Kosiec.

Dodała, że właściciele skontrolowanych sklepów to osoby w wieku 31-70 lat. Przedstawione zostaną im zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Koszalin

albicla.com@adriansiwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo