PiS szykuje „modyfikację w zakresie danin publicznych”. Müller: Będą one z korzyścią dla obywatela

Żeby faktycznie obywatele nasi więcej zarabiali, to z jednej strony potrzebne są impulsy rozwojowe, ale z drugiej strony również impulsy fiskalne, czyli modyfikacje w zakresie danin publicznych - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller w rozmowie z redaktorem Michałem Rachoniem w programie TVP Info "Jedziemy".

TVP Info

Solidarna Polska kilka dni temu zapowiedziała, że nie poprze unijnego Funduszu Odbudowy. - Czy w polskim parlamencie istnieje większość, żeby ten fundusz ratyfikować? - zapytał Michał Rachoń.

- Jestem przekonany, że w polskim parlamencie jest taka większość. Byłbym zaskoczony, gdyby jej nie było. Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe i częściowo Lewica mają problem, jak się teraz zachować. Oczywistym jest, że dla Polski jest dobre przyjęcie tego planu o zasobach własnych, bo to toruje drogę do największego w historii polskiego członkostwa w Unii Europejskiego funduszu dla Polski

- powiedział rzecznik rządu.

Jak ocenił, trudno jest mu sobie wyobrazić, żeby "rzekomo proeuropejska opozycja nie chciała przyjęcia tego funduszu. 

Michał Rachoń zapytał, czy doniesienia medialne dotyczące tego, że wśród propozycji Nowego Ładu ma znaleźć się kwota wolna od podatku na poziomie 30 tysięcy złotych i emerytura bez podatku na poziomie 2,5 tysiąca złotych wpisują się w te dziesięć punktów. 

- Bardzo się cieszę, że dyskusja wokół programu Prawa i Sprawiedliwości i nowego ładu jest taka gorąca, natomiast w sobotę już wszystkiego się dowiemy, w związku z tym, nie chciałbym zdradzać programu gospodarczego. Te obszary, które zostały zaprezentowane, zostaną rozwinięte w sobotę. To jest kompleksowy program, on jest gotowy, spisany w punktach

- wyjaśnił polityk.

- Żeby faktycznie obywatele nasi więcej zarabiali, to z jednej strony potrzebne są impulsy rozwojowe, ale z drugiej strony również impulsy fiskalne, czyli modyfikacje w zakresie danin publicznych i rzeczywiście pewne rozwiązanie jest tam zawarte

- dodał. 

Redaktor zauważył, że "modyfikacja w zakresie danin publicznych" może oznaczać zmniejszenie, albo zwiększenie podatków. - Co zatem będzie to oznaczało w tym wypadku - dopytał.

- Żeby więcej osoby zarabiały, to mówimy o modyfikacjach korzystnych dla obywatela

- odpowiedział. 

Michał Rachoń zapytał, czy to oznacza obniżkę podatków. - Panie redaktorze sobota, ja już więcej nie mówię, ponieważ nasi liderzy przedstawią w sobotę szczegóły - odpowiedział Piotr Müller.

 Źródło: TVP Info, Niezalezna.pl

 

#Piotr Muller #Michał Rachoń #pandemia #koronawirus #Jedziemy

albicla.com@adriansiwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo