Szok w małej wsi na Mazowszu. Ksiądz aresztowany na trzy miesiące

Małą wsią Krysiaki na Mazowszu wstrząsnęła informacja o aresztowaniu miejscowego księdza proboszcza. Prokuratura przedstawiła mu zarzuty spowodowania wypadku, w którym ciężko ranna została 16-latka, a do tego ucieczkę z miejsca zdarzenia. Decyzją sądu, ksiądz trafił do aresztu na 3 miesiące. Wydał oświadczenie, w którym przeprosił nastolatkę i jej rodzinę.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

28 lutego w Dudach Puszczańskich doszło do wypadku, w którym ucierpiała 16-letnia dziewczyna. Została ona potrącona przez samochód, a kierowca odjechał z miejsca zdarzenia. Po kilkunastu dniach, 11 marca, zatrzymano podejrzanego o ten czyn. Jak ujawnił portal eOstroleka.pl, okazał się nim... ksiądz proboszcz z parafii w Krysiakach. Prokurator przedstawił mu zarzuty. 

- Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce nadzoruje śledztwo przeciwko Mirosławowi T. Prokurator przedstawił mu dwa zarzuty. Do obu czynów doszło 28.02.2021 roku około godziny 18.00. Jeden zarzut to nieumyślne spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem ciężkich obrażeń ciała u małoletniej pieszej. W wyniku tego doszło do obrażeń ciała, które spowodowały u pokrzywdzonej chorobę realnie zagrażającą życiu. Były to krwiaki, m.in. głowy, na udach, liczne otarcia naskórka, ostry krwiak podtwardówkowy na płacie czołowym, skroniowym i ciemieniowym prawym, który skutkował uciskiem na strukturę mózgowia. Ten czyn jest połączony z ucieczką z miejsca zdarzenia. Drugi czyn to nieudzielenie pomocy osobie poszkodowanej w wypadku drogowym. Mirosław T. został zatrzymany w czwartek. W piątek w Prokuraturze Rejonowej w Ostrołęce zostały przeprowadzone z nim czynności procesowe. Złożył obszerne wyjaśnienia, częściowo przyznał się do stawianych zarzutów. Do Sądu Rejonowego w Ostrołęce został skierowany wniosek o tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy

- poinformowała Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, cytowana przez portal eOstroleka.pl.

Sąd Rejonowy w Ostrołęce przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował księdza na trzy miesiące.

Już po aresztowaniu, ksiądz wydał oświadczenie, w którym zgodził się na publikację nazwiska. Przeprosił poszkodowaną i jej rodzinę, zapewnił także, że chce naprawić wyrządzone krzywdy. 

Ja, Ks. Mirosław Teofilak – Proboszcz Parafii Matki Bożej Królowej Korony Polskiej w Krysiakach, oświadczam, iż wyrażam zgodę na upublicznienie wizerunku oraz pełnego nazwiska w przekazie medialnym w związku z trwającym postępowaniem przygotowawczym.

Jednocześnie potwierdzam, iż usłyszałem zarzut wynikający z art. 177 § 2 kk w zw. z art. 178 § 1 kk oraz art. 162 § 1 kk – złożyłem obszerne wyjaśnienia oraz przyznałem się do popełnienia najpoważniejszego z zarzucanych czynów. Wyrażam najwyższe ubolewanie w związku z zaistniałym nieszczęśliwym zdarzeniem, które miało charakter nieumyślny.

Równocześnie chciałbym po raz kolejny przeprosić pokrzywdzoną, a także jej całą rodzinę – za wszelkie cierpienia, których doznają, a także wyrażam głęboki żal z powodu tragicznych skutków tegoż zdarzenia. Zapewniam, iż dołożę wszelkich starań aby naprawić wyrządzone krzywdy, a także mając na uwadze dobro toczącego się postępowania deklaruję gotowość pełnej współpracy w ustaleniu wszystkich okoliczności związanych z zaistniałym wypadkiem drogowym.

 

Źródło: niezalezna.pl

#prokuratura #wypadek #ksiądz

albicla.com@michalkowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo