12 tys. zł za wskazanie sprawców dewastacji pomnika "Inki"

Nagroda obiecana za wykrycie sprawców dewastacji pomnika Danuty Siedzikówny Inki wynosi już blisko 12.000 zł. Kwota cały czas rośnie. W nocy z piątku na sobotę "nieznani sprawcy" zniszczyli pomnik sanitariuszki 5 Wileńskiej Brygady Armii Krajowej

Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Nagroda obiecana za wykrycie sprawców dewastacji pomnika Danuty Siedzikówny Inki wynosi już blisko 12.000 zł. Kwota cały czas rośnie.

W nocy z piątku na sobotę "nieznani sprawcy" zniszczyli pomnik sanitariuszki 5 Wileńskiej Brygady Armii Krajowej. Poseł Stanisław Pięta (PiS) zaoferował 1000 zł nagrody za informacje pozwalające na ujęcie sprawców.

Błyskawicznie zgłosili się następni darczyńcy.

- Dzięki hojności patriotów obecnych na fb, zwłaszcza Pana Janusza Kwaśnickiego, nagroda za informacje prowadzące do wykrycia i postawienia przed sądem sprawców dewastacji pomnika sanitariuszki Danuty Siedzikówny "Inki" wynosi obecnie 11.400 zł - poinformował poseł Stanisław Pięta.

- Jest weekend więc konto zostanie utworzone najprawdopodobniej dopiero w poniedziałek. Będzie subkontem jednej z organizacji kombatanckich. Póki co osoby chcące wpłacać pieniądze deklarują się w internecie, na moim profilu Facebookowym. Można też kontaktować się z moim biurem poselskim - mówi poseł Pięta.

Przypominamy, że o godzinie 14.00, z inicjatywy młodzieżowego klubu Gazety Polskiej, pod pomnikiem Inki w krakowskim Parku Jordana stanie warta honorowa.


 

 Źródło: niezalezna.pl

kp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo