Biedroń i Spurek chcą usunięcia dr. Zycha z unijnego organu za poglądy. "To jawne łamanie traktatów"

Próba usunięcia z EKES polskiego przedstawiciela z grupy NGO-sów Tymoteusza Zycha to jawne łamanie traktów UE i uderzenie w podstawowe europejskie wartości, jakimi są wolność słowa i prawo wyrażania swoich poglądów. W pełni popieram treść listu 26 europosłów w obronie dr. Zycha! - napisał na Twitterze wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.

Dr Tymoteusz Zych
screen Telewizja Republika

Międzynarodowa koalicja europosłów zareagowała na próbę nielegalnego wykluczenia przedstawiciela Polski z unijnego organu, Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego - informuje w komunikacie organizacja Ordo Iuris. Chodzi o wiceprezesa Ordo Iuris, Tymoteusza Zycha.

Jak informuje Ordo Iuris, "w lutym grupa lewicowych eurodeputowanych zaatakowała dr. Tymoteusza Zycha – jednego z przedstawicieli Polski w Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społecznym".

- "W liście skierowanym do władz Komitetu m.in. przez Roberta Biedronia i Sylwię Spurek zarzucono mu, że ma konserwatywne poglądy i współpracuje z Instytutem Ordo Iuris – na którego temat pada szereg nieprawdziwych informacji. W wyniku politycznych nacisków dr Zych będzie musiał się tłumaczyć ze swoich poglądów na przesłuchaniu, choć traktaty nie przewidują takich procedur. W obronie dr. Zycha i niezależności EKES wystąpiło we wspólnym liście 26 europosłów z różnych krajów i frakcji w Parlamencie Europejskim. Zaniepokojenie sytuacją wyraziła też delegacja węgierskiego Fideszu"

- czytamy w komunikacie.

Na tę informacje zareagował wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński. - Próba usunięcia z EKES polskiego przedstawiciela z grupy NGO-sów Tymoteusza Zycha to jawne łamanie traktów UE i uderzenie w podstawowe europejskie wartości, jakimi są wolność słowa i prawo wyrażania swoich poglądów. W pełni popieram treść listu 26 europosłów w obronie dr. Zycha! - napisał. 

 

 Źródło: PAP, Twitter, Niezalezna.pl

 

#Piotr Gliński #Tymoteusz Zych #Ordo Iuris #Instytut Ordo Iuris

albicla.com@adriansiwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo