Duże problemy Graneruda. Kwarantanna norweskiego skoczka została przedłużona

Halvor Egner Granerud nadal nie może opuścić Oberstdorfu z powodu zakażenia koronawirusem. Norweski skoczek przebywa na przymusowej kwarantannie, a ta została właśnie przedłużona. "Wykryto u mnie brytyjską odmianę wirusa" - przyznał zdobywca Kryształowej Kuli. Jego występ w Planicy na zakończenie sezonu stanął pod dużym znakiem zapytania.

fot. facebook.com/hgranerud

Mistrzostwa świata w Oberstdorfie nie były udane dla Halvora Egnera Graneruda. Norweski skoczek, który zdominował ten sezon Pucharu Świata, w konkursie na normalnym obiekcie uplasował się tuż za podium. Później wprawdzie sięgnął po srebrny medal w rywalizacji drużyn mieszanych, ale z dalszych zawodów wyeliminował go pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Kwarantanna Graneruda w Niemczech przedłużona

Granerud nadal przebywa w Niemczech na kwarantannie, a ta została właśnie wydłużona z dziesięciu do czternastu dni.

Zmagam się z brytyjską mutacją koronawirusa

- przyznał skoczek na łamach dagbladet.no.

Oznacza to, że pod dużym znakiem zapytania stoi występ Graneruda w ostatnich zawodach sezonu. Skoczkowie narciarscy po odwołaniu norweskiego cyklu Raw Air zmierzą się już tylko w Planicy, a kwalifikacje zaplanowano w Słowenii na 24 marca.

Tylko teoretycznie czasu jest jeszcze sporo, bo Granerud po uzyskaniu negatywnego testu w Niemczech zostanie zwolniony z kwarantanny, ale będzie musiał odbyć kolejną po powrocie do Norwegii. Pocieszające dla zawodnika jest to, że jak przyznał, czuje się już lepiej i powoli wraca do aktywności fizycznej.

Sprawdzamy reakcję mojego organizmu na wysiłek

- powiedział Granerud.

 

Źródło: niezalezna.pl, skijumping.pl

#Halvor Egner Granerud #skoki narciarskie #sporty zimowe #koronawirus

albicla.com@Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo