8 lat temu Franciszek został wybrany na Stolicę Piotrową. "Otoczmy go modlitwą i pamięcią"

Dziś mija 8 lat od wybrania na Stolice Piotrową kard. Jorge Mario Bergoglio, który przyjął imię Franciszek. "W tym wyjątkowym dniu otoczmy Ojca Świętego naszą modlitwą i serdeczną pamięcią" – zaapelował przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki.

pixabay.com/Annett_Klingner

"Jako wspólnota wiernych wypraszajmy dla papieża Franciszka obfitych łask i darów Bożych, Ducha Świętego, tak potrzebnych w prowadzeniu Kościoła w tym szczególnym czasie, który przeżywamy" – podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w informacji przekazanej przez biuro prasowe episkopatu.

76-letni wówczas kard. Jorge Mario Bergoglio z Argentyny, w latach 1998-2013 metropolita Buenos Aires, został wybrany na papieża 13 marca 2013 r. po rezygnacji z urzędu papieża Benedykta XVI.

Jest 266. biskupem Rzymu, pierwszym papieżem z Ameryki Łacińskiej i pierwszym papieżem jezuitą. Został wybrany w drugim dniu konklawe, w piątym głosowaniu. Jako pierwszy przybrał imię Franciszek. Program swego pontyfikatu zawarł w adhortacji apostolskiej "Evangelii gaudium" ("Radość Ewangelii") z 2013 r. 

 

Źródło: niezalezna.pl, episkopat.pl, pap

#papież Franciszek

albicla.com@michaldzierzak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo