Warszawski ratusz bez kwarantanny po zakażeniu Trzaskowskiego

Mimo wykrycia zakażenia koronawirusem u prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego nikt inny z zarządu miasta nie przechodzi na kwarantannę - poinformowała rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka. Jak wyjaśniła, kolegia i spotkania odbywają się w formie zdalnej.

Warszawa
Maciej Luczniewski / Gazeta Polska

Trzaskowski o zakażeniu koronawirusem poinformował w piątek wieczorem. Wcześniej tego dnia ogłosił, że przebywa na kwarantannie w związku z chorobą jego żony, Małgorzaty Trzaskowskiej. Zaznaczył wtedy, że wynik testu na obecność SARS-CoV-2 z czwartku był negatywny. Kolejny test potwierdził jednak zakażenie.

Rzecznika stołecznego ratusza powiedziała mediom, że mimo infekcji prezydenta nikt inny z zarządu miasta - w tym m.in. wiceprezydenci, sekretarz i skarbnik - nie przechodzi na kwarantannę. Jak wyjaśniła, spotkania i kolegia z udziałem zarządzających Warszawą odbywają się w formie zdalnej, przebywają oni w różnych pomieszczeniach. Ponadto do urzędu przychodzą rotacyjnie, co tydzień pracując z domu.

Poza pracą w ratuszu prezydent stolicy odbył w ostatnim czasie kilka spotkań. W czwartek wraz z 11 włodarzami miast zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich uczestniczył w konferencji prasowej. Poza Trzaskowskim byli tam prezydenci lub wiceprezydenci: Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Łodzi, Lublina, Krakowa, Katowic, Poznania, Rzeszowa, Szczecina i Wrocławia. O tym, czy osoby, z którymi prezydent miał kontakt, zostaną objęte kwarantanną, zadecyduje sanepid.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Warszawa #ratusz #Rafał Trzaskowski #koronawirus #kwarantanna

albicla.com@MateuszTomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo