Zofia Klepacka zerwała żagiel na mistrzostwach Europy. Polkę w sobotę czeka wyścig o medal

Zofia Klepacka ma szansę zostać mistrzynią Europy w windsurfingowej klasie RS:X. Przed sobotnim wyścigiem medalowym zawodniczka Legii Warszawa traci do prowadzącej Francuzki Charline Picon tylko punkt. W piątek Polka zerwała żagiel.

fot. facebook.com/Zofia Klepacka

Po siedmiu startach Zofia Klepacka otwierała stawkę 22 deskarek z 16 krajów, ale czwartego dnia regat aktualna brązowa medalistka ME straciła prowadzenie na rzecz broniącej tytułu Picon. W piątek rozegrano trzy wyścigi, w których Polka była szósta, trzecia i jedenasta, a to była jej najgorsza lokata w tej imprezie. Polka podczas zmagań zerwała żagiel.

Chyba za dużo pompowałam, albo mam za dużo "powera"

- żartowała Klepacka w mediach społecznościowych i zapowiadała walkę o medal.

Losy mistrzowskiego tytułu rozstrzygną się w sobotę w podwójnie punktowanym wyścigu medalowym. Klepacka ma tylko punkt mniej od liderki i do wyprzedzenia rywalki wystarczy jej zająć wyższe miejsce. Dwie czołowe deskarki muszą jednak uważać na zawodniczki sklasyfikowane za nimi – trzecia aktualna mistrzyni świata Holenderka Lilian de Geus traci do drugiej pozycji osiem punktów, a to oznacza, że Polka zapewni sobie co najmniej srebrny medal jeśli w decydującej próbie dopłynie na metę na czwartym miejscu.

14. jest Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot), a ta lokata wykluczą ją z udziału w wyścigu medalowym. Wezmą w nim natomiast udział czwarty w generalnej klasyfikacji Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń nad Wisłą) oraz piąty Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk). Biało-czerwoni nie mają jednak szans na zajęcie miejsca na podium - do trzeciego triumfatora tych zawodów w 2018 roku w Sopocie Włocha Mattii Camboniego Furmański traci bowiem 21 punktów.

Najbliżej złotego medalu, a takie rozstrzygnięcie byłoby sporą sensacją, jest Ofek Elimelech, który dzięki dobrej postawie w trzech piątkowych wyścigach awansował z trzeciej na pierwszą pozycję. Reprezentant Izraela ma dwa punkty przewagi nad aktualnym mistrzem świata i brązowym medalistą mistrzostw Europy Holendrem Kiranem Badloe oraz osiem nad Cambonim. Broniący tytułu Yoav Cohen z Izraela jest ósmy. Wśród mężczyzn rywalizuje 39 żeglarzy z 20 państw.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Zofia Klepacka #windsurfing #żeglarstwo #inne sporty

albicla.com@januszmilewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo