Totalizator Sportowy zakończył adaptację budynku Centrum Rehabilitacyjnego

12 marca Totalizator Sportowy zakończył adaptację budynku Centrum Rehabilitacyjnego  w Radomiu na potrzeby utworzenia Szpitala Tymczasowego. Obiekt został wyposażony  w 80 specjalistycznych łóżek przeznaczonych dla pacjentów chorych na COVID-19 oraz sprzęt niezbędny do funkcjonowania szpitala. 

totalizator.pl/Twitter

Totalizator Sportowy podjął działania adaptacyjne na terenie Radomskiego Szpitala Specjalistycznego niezwłocznie po udostępnieniu nam obiektu. Na początku na adaptację budynku Centrum Rehabilitacji zakładano 8 tygodni, jednakże udało się to zrobić szybciej i dziś ten proces został zakończony. Z naszej strony wszystkie działania zostały zrealizowane szybko i profesjonalnie

– powiedziała Aida Bella, Dyrektor Biura Rzecznika Prasowego Totalizatora Sportowego. 

Zarówno specjalistyczny sprzęt, jak i materiały niezbędne dla personelu medycznego zostały przygotowane zgodnie z wytycznymi Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Część z nich przekazała Agencja Rezerw Materiałowych, a znaczną część zakupił Totalizator Sportowy. 

Lista dostarczonego sprzętu jest bardzo długa. Znajdziemy na niej m.in. zaawansowany technologicznie sprzęt medyczny, sprzęt oraz infrastrukturę informatyczną, a także wyposażenie administracyjno-socjalne. Na oddziałach Szpitala Tymczasowego w Radomiu funkcjonuje w tej chwili 80, w pełni wyposażonych łóżek covidowych. Tymczasowa placówka jest już uzbrojona w najwyższej klasy sprzęt medyczny, taki jak kardiomonitory, instalacje tlenowe służące do podawania chorym tlenu, butle tlenowe, a także, aparaty do RTG czy USG. Oprócz tego oddział wyposażony jest w sprzęty endoskopowe, takie jak wieża endoskopowa czy laryngoskop.  

Totalizator Sportowy od samego początku pandemii COVID-19 aktywnie wspierał polską służbę zdrowia w walce z koronawirusem i jego skutkami. Spółka szacuje, że w 2020 roku kwota przekazana na ten cel wyniosła ponad 25 mln złotych. Środki pochodzą przede wszystkim z programu przekazywania 10 procent ze sprzedaży online produktów LOTTO. 

Totalizator Sportowy przekazał również za pośrednictwem Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej 
w formie darowizny 91 samochodów, które zostały wykorzystane przede wszystkim przez szpitale, którym niezbędne są środki transportu. 


 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

materiał partnera
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo