Do 25. wygranej w sezonie poprowadził "Słońca" Devin Booker, który zdobył 35 punktów, miał osiem asyst i pięć zbiórek. Uraz kostki wyeliminował tego gracza z występu w niedzielnym Meczu Gwiazd, ale w czwartek był już w pełni sił.

Phoenix Suns odnieśli piąte z rzędu zwycięstwo w NBA

Chris Paul uzyskał 19 pkt, a Mikal Bridges dodał 18 dla gości, którzy jeszcze w trzeciej kwarcie przegrywali różnicą 11 punktów. Losy potyczki rozstrzygnęły się w czwartej odsłonie, wygranej przez "Słońca" 37:27.

Wyszliśmy na ostatnią kwartę z pozytywną energią. Powiedziałem chłopakom, że trzeba pokazać charakter zwycięzców, przełamać się i wygrać to. Tak też zrobiliśmy

- skomentował Booker.

Suns poprawili bilans wyjazdowych meczów na 13-5. Taki sam mają broniący tytułu Los Angeles Lakers. Te drużyny najlepiej spisują się jak dotychczas w obcych halach. Ekipa z Arizony z 25 zwycięstwami w 36 spotkaniach jest druga w Konferencji Zachodniej i całej lidze, za Utah Jazz (27-9).

Liderem Trail Blazers był tradycyjnie Damian Lillard - 30 punktów, osiem asyst, siedem zbiórek. Ten zespół z bilansem 21-15 plasuje się na szóstej pozycji na Zachodzie.