Kiełki, czy wątróbka z cebulką? Krystyna Pawłowicz starła się... z Sylwią Spurek

Źdźbła trawy i kiełki czy może polski schabowy i wątróbka z cebulką? Użytkownicy Twittera często oddają się kulinarnym rozważaniom, jednak takiej wymiany zdań polski internet jeszcze nie widział! Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz starła się z "naczelną polską weganką" europoseł Sylwią Spurek.

niezalezna.pl

Sylwia Spurek znana jest ze swojej wegańskiej diety. Kiedy tylko może, przekonuje do niej swoich obserwujących, stawiając niejedzenie mięsa na piedestale. Z kontrą wyszła prof. Pawłowicz.

„Dla tych co obchodzą dziś dzień fecetów” - czytamy we wczorajszym wpisie. Sędzia dołączyłą też zdjęcie. Na nim obszerny kotlet schabowy, ziemniaki oraz surówka z marchewki.

W kolejnym wpisie, nieco zaczepnie, napisała: „A,i ślę te życzenia też dla pani Spurek”.

Europoseł nie pozostała dłużna.

„Pani Profesor, proszę zjeść coś wegańskiego - dla klimatu, dla praw człowieka, dla praw zwierząt. Proszę spróbować, świat nie kończy się na mięsnym kotlecie... Dużo zdrowia!”

- odpisała Spurek.

I znów, odpowiedź ze strony Pawłowicz:

„Proszę Pani,świat tym bardziej nie kończy się na źdźbłach trawy,kiełkach,plastykowym „mięsie” i natrętnych myślach o „gwałceniu” natury. Patrząc na wyniszczające -zwłaszcza dla wyglądu kobiet- efekty takich diet wolę od czasu do czasu polski schabowy, wątróbkę z cebulką i mielone”.

Na ripostę ze strony Spurek przyszło poczekać do dnia dzisiejszego. 

„Pani Profesorko, tutaj nie chodzi o „źdźbła trawy”, ale o życie zwierząt, o środowisko naturalne, o zdrowie ludzi. Proszę o tym trochę poczytać. A jak spróbuje Pani wegańskiego jedzenia, przekona się Pani, że jest nie tylko etyczne i zdrowe, ale też wyjątkowo smaczne”

- czytamy.

W odpowiedzi sędzia TK przyznała, że „człowiek, a nie roślina i zwierzę, jest na pierwszym miejscu we wszelkich hierarchiach”.

„Nadto, Pani członku PE, jedzenie nie ma być „etyczne” i ideologiczne lecz naturalne i zdrowe. Zapraszam Panią (w) Warszawie na schabowego/wątróbkę z cebulką + surówki”

- czytamy w ostatnim tweecie w dyskusji.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

#Krystyna Pawłowicz #Sylwia Spurek

Albicla.com@OlekMimier
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo