"Polski naród nie chce lewackiego podejścia". Ostre starcie Biedronia i Tarczyńskiego w Brukseli

Dziś miał miejsce ciąg dalszy zabiegów europosłów polskiej opozycji o wstrzymanie wypłat unijnych subwencji. - W Polsce i na Węgrzech odważni ludzie wychodzą na ulice - mówił Robert Biedroń, przekonując, że środki nie powinny trafić do polskiego rządu. Niedługo później głos zabrał Dominik Tarczyński. - Biedroń wielokrotnie przegrał wybory. Nasz naród odrzucił Biedronia i odrzuca was - powiedział europoseł PiS.

Twitter/@StrajkKobiet

Podczas dzisiejszej sesji plenarnej padały pytania, dlaczego od wejścia w życie mechanizmu warunkowości nie wykorzystano go jeszcze choćby w stosunku do Polski.

Mechanizm ten ma umożliwić władzom Wspólnoty wstrzymanie wypłacania unijnych subwencji państwom członkowskim, które „naruszają zasadę rządów prawa”.

- Prowadzimy kolejne debaty. Jest kulturalnie i miło. A w Polsce i na Węgrzech odważni ludzie wychodzą na ulice w obronie praw kobiet, w obronie praw mniejszości, za wolnymi sądami i wolnymi mediami – argumentował, pytając po tym, „ile jeszcze trzeba odbyć debat, by Komisja Europejska zrozumiała, że zegar tyka, a demokracja staje się coraz bardziej brunatna”.

„Unia Europejska mówi jasno - wspólnota nie będzie wykładać pieniędzy na autorytarne rządy”

- pisze Biedroń, załączając swoje wystąpienie w PE.

Tarczyński: Nasz naród odrzucił Roberta Biedronia 

Głos w debacie zabrał także europoseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński. - Ten mechanizm jest instrumentem politycznym - mówił.

- Wszyscy wiedzą, że nie chodzi tutaj o praworządność, a o rozgrywki polityczne. Mam więc pewne przesłanie od większości obywateli Europy. Jest ono jasne i często było podkreślane i powtarzane. Naród polski odrzuca wasze pomysły. Polski naród nie chce lewackiego podejścia. Wiele osób może to potwierdzić. Robert Biedroń wielokrotnie przegrał wybory. Nasz naród odrzucił Roberta Biedronia i odrzuca was

- podkreślał Tarczyński.

Polityk zapewniał, że w Polsce dobrze się dzieje, powołując się na ostatnie doniesienia Eurostatu.


 

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, Twitter

#Dominik Tarczyński #Robert Biedroń #Parlament Europejski

Albicla.com@OlekMimier
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo