Zaszczepiono ponad 80 proc. nauczycieli

Na szczepienia przeciw COVID-19 zarejestrowano 517 tys. nauczycieli pracujących w oświacie i pracowników oświaty. Zaszczepionych zostało 81 proc. z nich – poinformowała wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek, zaznaczając, że są to dane z 8 marca.

pixabay

Wiceminister edukacji wraz z wiceminister zdrowia Anna Goławską przedstawiała w środę na posiedzeniu połączonych komisji sejmowych edukacji, nauki i młodzieży oraz zdrowia informację o szczepieniach przeciw COVID-19 nauczycieli i pracowników niebędących nauczycielami, zatrudnionych w placówkach oświatowych.

Machałek przypomniała, że rejestracja na szczepienia nauczycieli przeprowadzona była w trzech turach – w lutym i na początku marca. Objęła nauczycieli pracujących w oświacie, nauczycieli akademickich i osoby prowadzące zajęcia ze studentami na uczelniach, do 69. roku życia.

Poinformowała, że łącznie w trzech turach zarejestrowało się 590 tys. osób. Wśród nich 452 tys. to nauczyciele pracujący w oświacie (czyli 66 proc. z nich), 65 tys. to osoby pracujące w oświacie niebędące nauczycielami (m.in. instruktorzy praktycznej nauki zawodów, osoby zatrudnione na stanowisku pomoc nauczyciela, osoby zatrudnione na stanowisku pomoc wychowawcy) – łącznie 517 tys. osób. Podała, że zaszczepiono 81 proc. z nich, zaznaczając, że są to dane z 8 marca.

Machałek poinformowała, że wszystkich nauczycieli oświaty jest ok. 680 tys.

73 tys. zarejestrowanych na szczepienia to nauczyciele akademiccy i osoby prowadzące zajęcia ze studentami.

Szczepienia nauczycieli rozpoczęły się 12 lutego.

- Bardzo szybko, bardzo prawidłowo przebiegała rejestracja i bardzo rytmicznie przebiegają szczepienia

- oceniła Machałek. Poinformowała, że dla nauczycieli, którzy nie mogli się zaszczepić, szczepienia będą w kolejnych dniach.

Nauczyciele otrzymują preparat AstryZeneki. We wtorek Ministerstwo Edukacji i Nauki podało, że zaszczepionych przeciw COVID-19 jest łącznie ponad 470 tys. nauczycieli oświaty i nauczycieli akademickich.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#oświata #nauczyciele

albicla.com@adriansiwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo