Agencja nielegalnie zatrudniała obcokrajowców

Agencja pracy tymczasowej w Koszalinie zatrudniała nielegalnie 22 cudzoziemców, w jej zarządzie pracowało też... dwóch obywateli Ukrainy bez wymaganych dokumentów - to wyniki kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy z placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu.

MOSG

Kontrola strażników granicznych polegała na weryfikacji legalności pracy 27 obcokrajowców, którzy w różnym czasie zatrudnieni byli przez agencję pracy tymczasowej w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie). O jej wynikach poinformowała straż graniczna poinformowała.

"22 obcokrajowców pracę wykonywało nielegalnie. W większości byli to obywatele Ukrainy pracujący przeważnie w branży hotelarskiej i ogólnobudowlanej. Głównie nie mieli oni wymaganych umów i zezwoleń. Ponadto pracodawca powierzył cudzoziemcom pracę na warunkach innych niż określone w zezwoleniu, nie powiadomił również odpowiednich instytucji o podjęciu bądź niepodjęciu pracy przez cudzoziemców"

– podał rzecznik prasowy komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak.

Dodatkowo, jak podał rzecznik, odpowiednich dokumentów zezwalających na pracę w Polsce nie miało też dwóch obywateli Ukrainy z zarządu kontrolowanej agencji.

Funkcjonariusze wszczęli postępowania o zobowiązanie do powrotu do kraju pochodzenia. Do sądu kierowany będzie także wniosek o ukaranie pracodawców, na których dodatkowo nałożono mandaty karne na łączną kwotę 6,5 tys. zł.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

albicla.com@DominikaPazdyka
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo