Najpierw "sukces" Hołowni, teraz Trzaskowskiego. Kto jest szefem firmy, która robiła sondaże?

Z niedawnego sondażu IBSP dla StanPolityki.pl. wynikało, że partia Szymona Hołowni wygrywa z Prawem i Sprawiedliwością. Tym razem pracownia zapytała o poparcie dla polityków. Największym rzekomo ma się cieszyć… Rafał Trzaskowski. TVP Info zwróciło uwagę na fakt, że szef sondażowni od dawna współpracuje z politykami PO.

Rafał Trzaskowski
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Pracownia IBSP opublikowała wyniki sondażu poparcia dla polityków.

Wyniki podała Rzeczpospolita - największym zaufaniem miał się cieszyć Rafał Trzaskowski -  33 proc. respondentów. Na drugim miejscu znalazł się Szymon Hołownia - 31 proc. ankietowanych. Trzecie miejsce w zestawieniu przypadło prezydentowi Andrzejowi Dudzie - 24 proc. respondentów. Kolejne premierowi Mateuszowi Morawieckiemu - 22 proc. ankietowanych, Jarosławowi Kaczyńskiemu - 17 proc., a Zbigniewowi Ziobrze - 16 proc.

Na wyniki badania zareagował Rafał Trzaskowski na Twitterze. Podziękował za zaufanie.

Od razu jednak pojawiły się pytania, na jakiej próbie wykonano badanie i w jaki sposób? Nie wiadomo. Jak podaje tvp.info: „ani w artykule serwisu stanpolityki.pl ani w artykule, na który powołuje się Trzaskowski, nie znaleźliśmy informacji, w jakich dniach ani na jakiej próbie zostało przeprowadzone badanie. Nie ma też wskazania, jaką metodą było realizowane”.

Internauci natomiast zwrócili uwagę, że prezesem instytutu, który przeprowadził sondaż jest Łukasz Pawłowski - były kandydat Platformy Obywatelskiej do Sejmu. Na Instagramie Pawłowskiego pojawiają się zdjęcia z politykami PO. Pawłowski jako szef szef „Pawłowski Consulting” zarządzał mediami społecznościowymi m.in. dla Platformy Obywatelskiej.

Autor opracowań z zakresu preferencji społeczno-politycznych nawiązując do poprzedniego badania pracowni IBSP zapytał, „ile te 31 proc. kosztowało Hołownię”.

Załączył wówczas wyniki różnych sondaży. Wskazał, że badanie IBSP odbiega znacząco on wszystkich pozostałych.

Internauci delikatnie poprawili wyniki najnowszego sondażu IBSP.

Dodali też, gdzie było robione badanie, oraz jak brzmiało pytanie.

 

 Źródło: niezalezna.pl, tvp.info, rp.pl, twitter.com

 

#sondaż #Trzaskowski

albicla.com@ Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo