Adam Bielan podsumował Monikę Olejnik. "SZCZUJE PANI mnie na moich kolegów"

Polityk Porozumienia Adam Bielan gościł w "Kropce nad i" w TVN 24. Prowadząca program Monika Olejnik pytała o "kpiny z Kaczyńskiego i Morawieckiego". Jej gość skwitował to krótko. - Szczuje pani - powiedział.

Zdjęcie ilustracyjne
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

W ramach unijnego Funduszu Odbudowy po pandemii Covid-19 Polska będzie miała do dyspozycji ponad 57 mld euro. Podstawą do sięgnięcia po te środki będzie Krajowy Plan Odbudowy (KPO), który musi przygotować każde państwo członkowskie i przedstawić Komisji Europejskiej do końca kwietnia. Przygotowany przez rząd Krajowy Plan Odbudowy przewiduje skierowanie na inwestycje 23,9 mld euro w ramach bezzwrotnych dotacji oraz 34,2 mld euro w formie pożyczek.

Aby unijny Fundusz Odbudowy mógł zostać uruchomiony konieczne jest ratyfikowanie przez parlamenty państw członkowskich decyzji w sprawie zwiększenia zasobów własnych Unii Europejskiej. Rząd zajmował się projektem ustawy w tej sprawie, ale go nie przyjął. Politycy Solidarnej Polski, w tym minister sprawiedliwości i lider partii Zbigniew Ziobro, publicznie zgłaszali wątpliwości dotyczące ratyfikacji decyzji ws zwiększenia zasobów własnych Unii.

- Są różnice poglądów. Są partie, które są przeciwko ratyfikacji i opowiadają się, chociaż nie wiem, jakie jest oficjalne stanowisko Konfederacji, chyba za wyjściem Polski z UE, przynajmniej znaczna część polityków Konfederacji takie stanowiska wcześniej wyrażała. Solidarna Polska, jak rozumiem, uważa się za partię eurosceptyczną. Niemniej te środki są Polsce bardzo potrzebne, są potrzebne całej UE. Ta kwota to maksimum tego, co mogliśmy uzyskać

 – mówił w rozmowie z Moniką Olejnik w „Kropce nad i” w TVN24 europoseł Adam Bielan z Porozumienia.

„Ale czy nie sądzi pan, że to jest kpina z Jarosława Kaczyńskiego, z Mateusza Morawieckiego to, co robi Solidarna Polska? To jest kpina, jeżeli członkowie rządu mówią, że oto premier chce doprowadzić do tego, że Polska straci suwerenność. To są bardzo mocne słowa” – kontynuowała Monika Olejnik.

- Pani mnie cały czas od kilku minut szczuje na moich kolegów z Solidarnej Polski. Chce nas pani poróżnić publicznie w studiu TVN24. Nie uda się to. Są miedzy nami różnice. Czasem poważne różnice programowe. Jesteśmy obozem niezwykle pojemnym programowo, bardzo szerokim, dzięki temu odnosimy sukces wyborczy

– odpowiadał Bielan.

 

 

Źródło: TVN 24, niezalezna.pl

#Adam Bielan #Monika Olejnik

albicla.com@michalkowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo