Szokująca śmierć czteromiesięcznego dziecka. Na jego twarzy... spał kot

Służba pogotowia ratunkowego w obwodzie rówieńskim na Ukrainie poinformowała o śmierci czteromiesięcznego dziecka, na którego twarzy spał kot. Policja wszczęła w sprawie śledztwo.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Zgłoszenie w sprawie zdarzenia wpłynęło do służb ratunkowych w poniedziałek po południu. Według ustaleń policji chłopczyk był w wózku na podwórku pod opieką 36-letniej matki. Kobieta na kilka minut zostawiła dziecko, a po powrocie zobaczyła na twarzy syna siedzącego kota. Stwierdziła u dziecka brak oznak życiowych.

Ojciec niemowlęcia przed przyjazdem pogotowia wykonał masaż serca dziecka. Jednak ani mężczyźnie, ani pracownikom pogotowia nie udało się uratować niemowlęcia. Jego śmierć biologiczną stwierdzono w szpitalu.

W komunikacie policji czytamy, że przyczyną zgonu był niedobór tlenowy w organizmie spowodowany zamknięciem dróg oddechowych przez zwierzę domowe.

Ukraińska redakcja BBC przypomina, że do podobnej tragedii doszło na Ukrainie w 2019 roku. Wtedy również na twarzy 9-miesięcznego dziecka, zostawionego bez opieki w wózku na podwórku, usiadł kot. Niemowlę udusiło się.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Ukraina #śmierć

albicla.com@michalkowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo