Milan Subotić kontra „Gazeta Polska”

Proces wytoczony przez Milana Suboticia „Gazecie Polskiej” nie został wznowiony. Minister Obrony Narodowej nie wydał decyzji, czy zwolni z tajemnicy państwowej świadka prof. Sławomira Cenckiewicza, byłego przewodniczącego Komisji Likwidacyjnej Wojsko

Marcin Pegaz/Gazeta Polska - na zdj. Milan Subotić wraz z obroncą Rafalem Maciejczykiem
Proces wytoczony przez Milana Suboticia „Gazecie Polskiej” nie został wznowiony. Minister Obrony Narodowej nie wydał decyzji, czy zwolni z tajemnicy państwowej świadka prof. Sławomira Cenckiewicza, byłego przewodniczącego Komisji Likwidacyjnej Wojskowych Służb Informacyjnych.

Brak decyzji ministra obrony narodowej o zwolnieniu z tajemnicy państwowej świadka w terminie wyznaczonym przez sąd stał się przeszkodą do wznowienia procesu wytoczonego w 2007 r. przez Suboticia.

Żąda on przeprosin od „Gazety Polskiej” za podanie, jakoby był agentem WSI, a jako sekretarz programowy TVN miał wpływ na program „Teraz my!”, w którym ujawniono nagrania rozmów Renaty Beger z politykami PiS.

W artykule „WSI na wizji” napisano, że Subotić doradzał przy akceptacji programów publicystycznych stacji oraz że od 1984 r. współpracował z wojskowymi służbami PRL, a później z WSI. Subotić przyznał się przed sądem do kontaktów z wywiadem wojskowym PRL, zaprzecza zaś, by był agentem WSI.

Jednak Milan Subotić nie chciał rozmawiać z naszymi dziennikarzami.

Więcej jutro w „Gazecie Polskiej Codziennie”

Zobacz relację z sądu


 

Źródło: niezalezna.pl

Maciej Marosz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo