Brak jasno wytyczonej ścieżki

  

Proces szczepień byłby bez wątpienia intensywniejszy, gdyby nie złamane umowy zawarte z Komisją Europejską przez producentów. Mimo wzbierającej trzeciej fali pandemii jest sposób na popularyzowanie programu wakcynacji. Rządowi wyraźnie brakuje pandemicznej mapy wychodzenia z lockdownu – czegoś na wzór planu z wiosny i jesieni ub.r.

Teraz nie chodziłoby o konkretne limity zakażeń, bo te i tak wyskoczą w górę w związku z jeszcze bardziej zaraźliwą brytyjską mutacją koronawirusa, a przede wszystkim o liczbę zaszczepionych. Dla przykładu: 3 mln zaszczepionych – wracają siłownie i baseny z limitem wejść, restauracje z połową zajętych stolików, 4 mln – otwieramy częściowo stadiony dla kibiców i imprezy masowe z wydatnym ograniczeniem liczby uczestników. Ponad 6–7 mln zaszczepionych to byłby wynik, który pozwoliłby na zrzucenie kajdan obostrzeń.

Rządy Izraela i Wielkiej Brytanii z ostrożnością, ale zaproponowały wyjście z lockdownu w przypadku powodzenia programu szczepień i realizują zapowiedzi. Warto powielić ten model.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts