Kosmiczni seksiści

  

Koszykarka króliczka Lola, jedna z bohaterek „Kosmicznego meczu”, w drugiej części tego kinowego przeboju (z zastanawiającym podtytułem: „Nowe dziedzictwo”) wystąpi ze zredukowanym do niebytu biustem i odchudzonymi udami. Powód: „Najnowsza wizja ma odzwierciedlić autentyczność silnych, zdolnych postaci kobiecych”.

Zaiste porażająca to logika: kobiety silne i zdolne to te bez biustu i z cienkimi udami. Ja oczywiście jestem mężczyzną i może się nie znam, ale jak dotąd myślałem, że tzw. kobiece kształty to płci pięknej atut. Jak również nie spodziewałem się, że posiadanie biustu lub kobiecych ud degraduje żeńską siłę i zdolności. Jednak według twórców filmu, w którego pierwszej części głównym bohaterem był Michael Jordan, a drugiej LeBron James, kobiety autentyczne, zdolne i silne są kształtów męskich. Czy to nie jest przypadkiem obrzydliwy seksizm?
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts