Zabezpieczono 45 tys. nielegalnych papierosów

Ponad 45 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyła policja na terenie powiatu łowickiego. Gdyby towar trafił na rynek, naraziłby skarb państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego sięgające 40 tys. zł. Za posiadanie takiej ilości kontrabandy grozi do 3 lat więzienia oraz grzywna.

pixabay

Jak poinformowała w poniedziałek Magdalena Studniarek z Komendy Powiatowej Policji w Skierniewicach, zakończona sukcesem akcja policji miała miejsce w niedzielę.

- Policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji, znaleźli w miejscu zamieszkania 60-letniej mieszkanki powiatu łowickiego ponad 2,2 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Papierosy trafiły do kraju zza wschodniej granicy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że wartość uszczuplenia podatku akcyzowego to blisko 40 tysięcy złotych, a wyroby były sprzedawane mieszkańcom powiatu skierniewickiego i łowickiego

- zrelacjonowała rzeczniczka skierniewickiej policji.

Wyroby tytoniowe zostały zabezpieczone jako dowód w sprawie o przestępstwo karno-skarbowe, za które grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz grzywna.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#policja #papierosy

albicla.com@adriansiwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo