Kobiety-parlamentarzystki na Dzień Kobiet: „Polki radzą sobie coraz lepiej!”

- Myślę, że pozycja kobiet jest coraz silniejsza i kobiety sobie znakomicie w Polsce radzą. Chciałabym, żeby to, co było naszą, Polaków cechą charakterystyczną, czyli szacunek i uznanie dla kobiet, ciągle było znakiem rozpoznawalnym - powiedziała w rozmowie z portalem Niezależna.pl europosłanka PiS Elżbieta Rafalska.

Snappy Goat

8 marca przypada święto, które jedni celebrują, inni uznają za relikt PRL-u. Niezależnie jednak od tego, jak jest postrzegane, to wyjątkowy dzień dla każdej z pań.

Z tej okazji zapytaliśmy polskie posłanki o to, czego życzą sobie oraz innym kobietom z okazji tego dnia
Anna Maria Siarkowska z klubu Prawa i Sprawiedliwości podkreśliła, że przede wszystkim życzyłaby w ten dzień, aby wszystkie kobiety nie bały się być sobą. - Żeby walczyły o swoje marzenia. Życzyłbym też tego, żeby potrafiły walczyć o swoje prawdziwe prawa, o które mało się kto upomina - podkreśliła.

- Dzisiaj debatę na temat praw kobiet zdominowała Lewica, której postulaty są absurdalne i nic wspólnego z prawdziwymi prawami kobiet nie mają wspólnego. Tymczasem w obszarze praw kobiet mamy naprawdę wiele do zrobienia. Myślę, że przede wszystkim praca kobiet w domach powinna być bardziej doceniana. Jest także wiele do zrobienia, jeżeli chodzi o prawa kobiet w obszarze rodzenia "po ludzku". Sama jestem mamą czwórki dzieci i dopiero podczas czwartego porodu, gdy wiedziałam, czego chcę i mogę oczekiwać, rodziłam w taki sposób, które mogę określić jako godny. Kobietom, tym dorosłym i małym, życzę, by doceniały siebie, swoją pracę i role społeczne, w których nikt nas nie zastąpi. Znajmy swoją wartość, walczmy o swoje marzenia, rozkładajmy skrzydła i zawsze bądźmy sobą

- zaznaczyła. 

Posłanka Inicjatywy Polskiej - Koalicji Obywatelskiej Katarzyna Piekarska podkreśliła natomiast, że życzyłaby sobie, aby wszystkie kobiety w Polsce mogły realizować się w sposób, w jaki chcą. - Oraz to, że żeby w Polsce do spraw kobiet podchodzono poważnie - dodała.

- Myślę, że pozycja kobiet jest coraz silniejsza i kobiety sobie znakomicie w Polsce radzą. Chciałabym, żeby to, co było naszą, Polaków cechą charakterystyczną, czyli szacunek i uznanie dla kobiet, ciągle było znakiem rozpoznawalnym. Życzę także, żebyśmy nie ulegały żadnym przesadom i przegięciom. To ważne, abyśmy się czuły dobre, dlatego że jesteśmy zaradne, energiczne, ambitne, a nie dlatego, że jesteśmy kobietami

- oceniła europosłanka PiS Elżbieta Rafalska.
 

 

Źródło: Niezalezna.pl

#Katarzyna Piekarska #Anna Maria Siarkowska #Elżbieta Rafalska #Prawo i Sprawiedliwość #PiS

albicla.com@ Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo