Fatalny rok dla ludzkości

  

Mija rok, od kiedy towarzyszy nam koronawirus. Zawsze, gdy pojawiają się kryzysy, pojawia się i nadzieją, że zmienią świat i ludzi na lepsze. Niestety, marzenia, nawet szlachetne, to jedno, a rzeczywistość to drugie. W tym wypadku świat zmienił się na gorsze.

Liczyliśmy na to, że ludzie staną się bardziej współczujący i solidarni, tymczasem oddalili się od siebie. Spadło zaufanie ludzi do instytucji, a wzrosła agresja. Wydawało się, że pandemia to szansa na lepszą gospodarkę i politykę, tymczasem polityka zarówno wewnętrzna, jak i międzynarodowa stała się jeszcze bardziej bezwzględna, a często i głupia, w gospodarce zaś bogaci stają się coraz bogatsi, a biedni coraz biedniejsi. Szczególnie napompowali się giganci internetowi. Zdalne nauczanie? Sprawdzić się może co najwyżej w starszych klasach i na studiach, a i to częściowo. Rodziny? Wpływ pandemii na nie dobry nie jest, delikatnie mówiąc. Wiara, wartości? Wielu oddaliło się od Kościoła, skoro a to nie mogą, a to nie muszą brać udziału we mszy św. Nowym Kościołem i państwem staje się internet, w którym najlepsze zasięgi mają raczej antywartości.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts