Jakimowicz pozwał TVN. "Nie pozwolę na to, by ktoś szargał moje dobre imię"

Miesiąc temu w programie „Uwaga!” wyemitowano materiał o rzekomym gwałcie na jednej z uczestniczek konkursu Miss Generation. Jarosław Jakimowicz na początku marca złożył pozew sądowy o ochronę dóbr osobistych przeciwko telewizji TVN.

fot. Telewizja Republika

Sprawa ma swój początek we wpisie Piotra Krysiaka w mediach społecznościowych. Ten opisał historię kobiety, która na początku lutego 2020 roku, uczestnicząc w warsztatach przed konkursem Miss Generation, miała zostać zgwałcona.

Jakimowicz rozmawiał z portalem niezalezna.pl, obszernie relacjonując swoją wersję wydarzeń. Na początku stycznia zadeklarował, że podejmie kroki prawne.

Jakimowicz pozywa TVN

Aktor poinformował w mediach społecznościowych, że złożył pozew przeciwko telewizji TVN - o ochronę dóbr osobistych. Żąda przeprosin i określonej kwoty na cele charytatywne, której nie ujawnia.

„Nie pozwolę na to, by ktoś szargał moje dobre imię. By ktoś kłamał na mój temat, pomawiał mnie, niszcząc w ten sposób moje życie a - przede wszystkim - życie moich bliskich. Telewizja TVN, realizując reportaż na mój temat nie dołożyła choćby minimum staranności dziennikarskiej. Oparła swoją narrację na pomówieniach, nie weryfikując źródeł informacji”

- czytamy we wpisie Jakimowicza.

„Przyłożyli rękę do niszczenia mojej rodziny, do niszczenia mnie”

Po złożeniu pozwu, Jakimowicz rozmawiał z portalem wirtualnemedia.pl.

- Przyłożyli rękę do niszczenia mojej rodziny, do niszczenia mnie. I to na podstawie niepewnych, byle jako skonstruowanych „poszlak”, które każdy myślący człowiek odrzuciłby od razu. Ze wstydu powinni się spalić, albo zapaść pod ziemię. Uczestniczyli w tym haniebnym rozstrzeliwaniu mnie i mojej rodziny

- powiedział.

Podkreślił, że dotychczas prokuratura nie przedstawiła mu żadnych zarzutów w sprawie, o której pisał Piotr Krysiak.

- Choćby to powinno dać do myślenia osobom, które publicznie zarzucają mi czyny, których przenigdy bym się nie dopuścił - podsumowuje Jakimowicz.


To już drugi pozew w tej sprawie. Pod koniec stycznia br. Jakimowicz wytoczył proces o zniesławienie Piotrowi Krysiakowi. Na początku lutego dziennikarz napisał, że Jakimowicz miał molestować statystkę na planie filmu „Zenek”. Aktor poinformował o rozszerzeniu pozwę także o tę kwestię.

 

Źródło: wrtualnemedia.pl, niezalezna.pl, Facebook

#Piotr Krysiak #Jarosław Jakimowicz

Albicla.com@OlekMimier
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo