"Czasy próby doświadczane przez tak wielu doprowadziły do głębszego docenienia wzajemnego wsparcia i duchowego pokrzepienia, którym cieszymy się będąc połączonymi z innymi"

- powiedziała królowa. "Mam nadzieję, że utrzymamy to odnowione poczucie bliskości i wspólnoty" - dodała.

Elżbieta II doceniła znaczenie nowoczesnych technologii, które pozwalają być w kontakcie z przyjaciółmi, rodziną, kolegami. Komunikacja online "przekracza granice lub podziały, pomagając zniknąć wszelkiemu poczuciu dystansu" - mówiła królowa, która w czasie pandemii sama zaczęła aktywnie uczestniczyć w spotkaniach online.

Od prawie 50 lat rodzina królewska uczestniczy na początku marca w nabożeństwie z okazji Dnia Wspólnoty Narodów w Opactwie Westminsterskim w Londynie, ale w tym roku zostało ono odwołane z powodu pandemii Covid-19.

Przesłanie królowej zostało wyemitowane na kilka godzin przed głośnym wywiadem jej wnuka księcia Harry'ego i jego żony księżnej Meghan, udzielonym amerykańskiej stacji CBS. Jak wskazują brytyjskie media, wywiad książęcej pary, która na początku 2020 roku wycofała się z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej, może być trudnym doświadczeniem dla pozostałej części rodziny.

Królowa nie wspomniała o wywiadzie Harry'ego i Meghan, choć przesłanie pozostawania w kontakcie z rodziną może być odbierane jako subtelne nawiązanie do tego.