Dzisiaj świętujemy Dzień Kobiet

8 marca przypada święto, które jedni celebrują, inni uznają za relikt PRL-u. Niezależnie jednak od tego, jak jest postrzegane, to wyjątkowy dzień dla każdej z pań.

zdjęcie ilustracyjne
Rebekka D, pixabay

W czasach PRL-u wiązało się to niezmiennie z goździkami wręczanymi paniom. W szkołach i zakładach pracy obchody święta kobiet były właściwie obowiązkowe. Nie brakowało również upominków w postaci rajstop, kawy czy czegoś mocniejszego dla wszystkich kobiet w pracujących. 

Po upadku komunizmu tradycja pozostała, a przy okazji utraciła swój propagandowy wydźwięk. Dziś w Dzień Kobiet panie otrzymują najczęściej kwiaty i najserdeczniejsze życzenia od swoich partnerów. 

Międzynarodowy Dzień Kobiet jest obecnie obchodzony w kilkudziesięciu państwach na świecie. 

I choć najważniejsza jest pamięć, to dlaczego nie pokusić się o odrobinę szaleństwa? Jak sprawić, by tegoroczny Dzień Kobiet był niezapomniany, przebił wszystkie dotychczasowe i postawił wysoką poprzeczkę na kolejne lata?

Włoski wieczór we dwoje 

Kolacja przy świecach we włoskim stylu? Dlaczego nie! Choć wasza ulubiona knajpka jest obecnie zamknięta, nic nie stoi na przeszkodzie, by zorganizować super romantyczny wieczór w domowym zaciszu. Własnoręcznie przygotowany posiłek rodem z Italii będzie wyjątkowy, jednak nic nie stoi też na przeszkodzie, by zamówić coś pysznego. 

Czekolada inne niż wszystkie 

Wszyscy kochamy czekoladowe słodkości. Jeśli jednak chcesz, by tego dnia były one nieco bardziej oryginalne, postaw na ręcznie robione czekolady z liofilizowanymi owocami czy płatkami kwiatów. Wyjątkowe kompozycje cieszą oczy, serce, a także podniebienie – takie słodkości nie tylko wyglądają obłędnie, ale również tak samo smakują. Nie masz czasu na to, by podjechać do punktu z artystycznymi słodyczami? 

Dzień spa – o tym marzy każda kobieta 

Świat nieubłaganie pędzi do przodu, a my czasami zapominamy o sobie. Dzień Kobiet jest idealnym momentem na to, by celebrować kobiecość i jej atuty. Voucher na masaż, manicure, pedicure czy zabieg u kosmetyczki sprawi radość każdej kobiecie. Możesz także zorganizować wieczorne spa w domu szykując ukochanej aromatyczną kąpiel z dodatkiem ulubionej soli do kąpieli z płatkami kwiatów i świecami.

Ekstremalne doświadczenia

Randka z okazji Dnia Kobiet może być także ekstremalna! Lot balonem, skok ze spadochronem, przejazd samochodem rajdowym, a może lot w tunelu aerodynamicznym? To świetna opcja dla Pań, które lubią adrenalinę i dreszczyk emocji. Gwarantujemy, że taka opcja ucieszy niejedną z nas, a być może okryje także nowe pasje?

Choć wielu twierdzi, że Dzień Kobiet to dzień jak każdy inny, to jest w nim jednak coś z magii. Panowie są wówczas bardziej szarmanccy niż zwykle, a tulipany czyhają na każdym rogu. To również taki nieformalny start wiosny, zwiastujący słońce i cieplejsze dni – celebrujmy zatem kobiecość i słońce nie tylko 8 marca.

 

Źródło: lifestyle.newseria.pl, niezalezna.pl

#dzień kobiet 2021

albicla.com@MariolaLukawska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo