Pro-aborcyjna manifestacja w Poznaniu

Ok. 150 osób – według szacunków policji – wzięło udział w niedzielnej manifestacji "w obronie praw kobiet" w Poznaniu. Manifestanci domagali się m.in. prawa do aborcji, wyższych pensji i większej ochrony praw pracowniczych.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Aleksander Mimier/Niezalezna.pl

Manifestacja odbyła się w niedzielę po południu przed poznańską Operą. Zgromadzeni skandowali m.in.: „solidarność naszą bronią”, „nie zaciskaj pasa, zaciśnij pięść”. Na transparentach widniały hasła: „aborcja to prawo człowieka”, „dość łamania praw pracownic”, „chcemy zdrowia nie zdrowasiek”, „mieszkanie prawem, nie towarem”.

Manifestujący domagali się m.in. „darmowej bezpiecznej aborcji na żądanie, ale też uznania wartości pracy opiekuńczej - domowej i tej najemnej - i prawa do strajku w obronie naszych praw; nie tylko warunków pracy”.

Organizatorami manifestacji był: Socjalny Kongres Kobiet, OZZ Inicjatywa Pracownicza, Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów, oraz Federacja Anarchistyczna.

Jak poinformował rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak, w wydarzeniu w szczytowym monecie brało udział ok. 150 osób. Dodał, że manifestanci mieli maseczki i zachowywali dystans społeczny. Policja nie odnotowała incydentów.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Poznań #aborcja #manifestacja

albicla.com@michalkowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo