Film, który w latach 90. był prawdziwym hitem, doczekał się kontynuacji. Na zdjęciach opublikowanych w ostatnich dniach w sieci widzimy nie tylko głównego bohatera, ale też postacie kreskówkowe, z Królikiem Bugsem na czele. Pojawiają się też m.in. Lola i Kaczor Daffy. 

Okazało się jednak, że animacje Króliczki Loli wywołały burzę po tym, jak ujawniono, iż wygląd postaci bardzo się zmienił. W dodatku na tle poprawności politycznej.

Oto bowiem animowana gwiazda koszykówki, która miała emanować seksualnością, otrzymała nowy - mały biust. Ale to nie wszystko. Zbyt kobiece okazały się również biodra i uda.

ZOBACZCIE:

Sprawę skomentował reżyser Malcolm D. Lee, który w wywiadzie dla EW potwierdził, że gdy widział „Kosmiczny Mecz” z 1996 roku, zaskoczyło go „bardzo seksualne” przedstawienie jedynej kobiety w zespole. To właśnie z tego powodu zdecydowano się na zmiany i najnowsza wizja ma „odzwierciedlić autentyczność silnych, zdolnych postaci kobiecych”.

Fani apelują o przywrócenie poprzedniego wizerunku, a głos w sprawie zabrał nawet poseł Konfederacji Artur Dziambor.

Lola z Kosmicznego Meczu: jeżeli pamiętasz tę pierwszą, miałeś za***iste dzieciństwo, jeżeli dopiero poznasz tę postać w drugiej części, żyjesz w dyktaturze politycznej poprawności. 'Kto Wrobił Królika Rogera' pewnie też dziś by nie przeszło. Ech...

- napisał polityk na Twitterze.