Kompletna porażka norweskich skoczków. "Wykończyli nas dziennikarze" - mówi wściekły Stoeckl

Trener norweskich skoczków Alexander Stoeckl wyjaśnił, że głównym powodem fatalnego szóstego miejsca tej drużyny w mistrzostwach świata byli skandynawscy dziennikarze. Media po wykryciu koronawirusa u Halvora Egnera Graneruda „zaszczuły” Norwegów swoim natręctwem i niekompetentnymi pytaniami. "Wykończyli" ekipę - stwierdził szkoleniowiec.

fot. twitter.com/HGranerud

Oni dociekali przez ostanie trzy dni jak doszło do zarażenia, dlaczego na wcześniejszej konferencji prasowej Halvor nie miał maseczki i szukali winnych. To było jak jakiś zmasowany atak, kiedy codziennie słyszeliśmy, że wszystko robimy źle

- powiedział rozżalony Stoeckl przed kamerą telewizji NRK.

Austriacki szkoleniowiec, znany ze swojego spokoju i świetnego opanowania języka norweskiego, tym razem stwierdził w ostrym tonie, że jego zdaniem powodem takiej sytuacji jest generalnie niski poziom norweskiego dziennikarstwa. Podkreślił, że rozmowa z przedstawicielami mediów innych krajów to wręcz przyjemność.

Zadają krótkie, konkretne i obiektywne pytania, nie dociekają i nie szukają sensacji. Widać, że są to zawodowcy, szanujący swojego rozmówcę. Bardziej interesowali się zdrowiem Halvora niż nasi dziennikarze, którzy dopiero po 24 godzinach wreszcie zainteresowali się, jak w ogóle Halvor się czuje

- wyjaśnił Stoeckl.

Podkreślił, że od środy, czyli podania wiadomości o pozytywnym teście Graneruda, on i jego zawodnicy nie mieli spokoju.

Byliśmy męczeni przez trzy dni przez całe stado dziennikarzy, co wyraźnie wpłynęło na dyspozycję, zwłaszcza psychiczną, moich podopiecznych w sobotę. Norwescy dziennikarze definitywnie nie grali w naszej drużynie. Wręcz odwrotnie - wykończyli nas.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#skoki narciarskie #sporty zimowe #Alexander Stoeckl #Norwegia #Halvor Egner Granerud

albicla.com@januszmilewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo