Jan Błachowicz nadal mistrzem świata! Polak pokonał Israela Adesanyę na gali UFC 259

Jan Błachowicz pokonał na punty Israela Adesanyę w walce wieczoru na gali UFC 259. Polak obronił mistrzowski pas w kategorii półciężkiej po twardym i wyrównanym starciu trwającym pełne pięć rund. "Cieszyński Książę" powiedział, że w kolejnej walce chciałby zmierzyć się z Gloverem Teixeirą.

fot. facebook.com/janblachowicz

Przed pojedynkiem faworytem bukmacherów był niepokonany w UFC Adesanya. Nigeryjczyk, kreowany na następce Conora McGregora, czuł się bardzo pewnie. Eksperci wskazywali, że po stronie Polaka będzie natomiast przewaga fizyczna, bo jego rywal przeszedł przed walką do wyższej kategorii wagowej i do oktagonu wniósł zdecydowanie mniej kilogramów.

Jan Błachowicz obronił mistrzowski pas na UFC 259

Pierwsze rundy toczone były w stójce. Błachowicz dobrze rozbijał rywala lewą ręką. Adesanya odpowiadał groźnymi kopnięciami. Obaj utrzymywali dystans. Dopiero w trzecim starciu "Cieszyński Książę" zaczął klinczować, zamykać klamrę i próbować obaleń. W pełni udało się to Błachowiczowi w czwartej i piątej rundzie. Polak sprowadził Nigeryjczyka do parteru i kompletnie kontrolował walkę.

Dwa potężne obalenia Błachowicza były decydujące dla jego zwycięstwa. Sędziowie po pięciu rundach punktowali 49:45, 49:45 i 49:46 dla mistrza.

Jestem większy i silniejszy, wiedziałem, że będę miał przewagę w parterze

- przyznał zaraz po walce Błachowicz. Polak dodał, że teraz chciałby spędzić trochę czasu z rodziną, a później zmierzyć się z Gloverem Teixeirą.

Nowy bilans Polaka w UFC to 11-5, Israel Adensanya przegrał pierwsze starcie w dziesiątym pojedynku.

Błachowicz efektownie zakończył walkę z Adesanyą

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Jan Błachowicz #Israel Adensaya #MMA #sporty walki #UFC 259

albicla.com@Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo