Polacy zdobyli brąz na mistrzostwach świata. Premier Morawiecki złożył gratulacje

Brawo Panowie, dziś z brązowymi medalami, ale przecież dla nas zawsze jesteście najlepsi - oświadczył premier Mateusz Morawiecki, gratulując polskim skoczkom narciarskim, zajęcia trzeciego miejsca w konkursie drużynowym mistrzostw świata w Oberstdorfie.

Zakopane 16.01.2021 Puchar Swiata w skokach narciarskich. Konurs druzynowy. N/z Andrzej Stekala, Piotr Zyla, Dawid Kubacki, Kamil Stoch. Fot. Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

- "Brawo Panowie! Dziś z brązowymi medalami, ale przecież dla nas zawsze jesteście najlepsi! Wielkie gratulacje dla Piotra Żyły, Andrzeja Stękały, Kamila Stocha i Dawida Kubackiego za zajęcie, po raz 3 w historii, 3 miejsca w drużynowym konkursie mistrzostw świata w Oberstdorfie!"

- napisał szef rządu na Facebooku.

Podczas sobotniego konkursu triumfowali Niemcy, a drugie miejsce zajęli Austriacy. Niemcy tym samym obroniły tytuł wywalczony dwa lata temu na obiekcie w Innsbrucku. Austrię wyprzedziły o 11,1 pkt, a Polskę o 15,4 pkt.

Biało-czerwoni po raz czwarty w historii stanęli na podium konkursu drużynowego MŚ. W Lahti w 2017 roku byli najlepsi, a trzecie miejsce zajmowali jeszcze w Val di Fiemme (2013) i Falun (2015). 

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Oberstdorf #skoki narciarskie #puchar świata #Mateusz Morawiecki

albicla.com@adriansiwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo