[polecam:https://niezalezna.pl/384026-zginal-dziennikarz-tvp-co-sie-stalo

Średzcy policjanci w wyniku realizacji sprawy operacyjnej zatrzymali 66-letniego mieszkańca powiatu, który nielegalnie pobierał prąd. W mieszkaniu mężczyzny funkcjonariusze nie ujawnili licznika energetycznego, a jedynie prowizoryczną instalację. Pomimo braku licznika w mieszkaniu znajdowała się lodówka oraz telewizor, które działały.

Na miejsce wezwano pracowników firmy energetycznej, którzy dokonali pomiaru i stwierdzili pobór prądu.

W wyniku dalszych czynności policjanci na strychu domu ujawnili zerwaną plombę zabezpieczenia głównego. Ustalono, że licznik został zdjęty pod koniec 2018 roku i od tego czasu nie są pobierane opłaty za prąd.

Ponadto po sprawdzeniu w systemie ustalono, że 66-latek jest poszukiwany przez sąd w Środzie Śląskiej celem doprowadzenia do aresztu śledczego celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Zanim mężczyzna został przewieziony do placówki penitencjarnej w związku z popełnionym przestępstwem, musi liczyć się z kolejnymi konsekwencjami karnymi. Śledczy udowodnili zatrzymanemu nielegalny pobór energii elektrycznej poprzez pominięcie układu pomiarowego. Proceder 66-latka trwał przez dwa lata. Policjanci przedstawili mu zarzut kradzieży energii elektrycznej.

Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.