Polski protest po srebrnym medalu Marcina Lewandowskiego. Norweg złapał Polaka za koszulkę

Polacy protestowali po nocnej decyzji ws. cofnięcia dyskwalifikacji dla Jakoba Ingebrigtsena. Norweski biegacz bowiem wyraźnie łapał Michała Rozmysa na wirażu, zanim został wypchnięty z toru. Sędziowie odrzucili jednak protest. Ostatecznie złoto halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Toruniu w biegu na 1500 dla Norwega, a srebro dla Marcina Lewandowskiego. Nasi zawodnicy zrezygnowali z zaplanowanego startu na dystansie 3000 metrów ze względów medycznych.

Marcin Lewandowski ostatecznie ze srebrnym medalem w Toruniu
fot. Marek Biczyk / pzla

Po proteście Norwegów ostatecznie Jakob Ingebrigtsen halowym mistrzem Europy w biegu na 1500 m

- podał PZLA po północy na Twitterze. Oznacza to, że sędziowie przywrócili kolejność z mety piątkowego finału w Toruniu. Marcin Lewandowski ostatecznie srebrnym medalistą. Tak wyglądał stan rzeczy przed godziną 1.00.

Po godzinie 3.30 to Polacy postanowili jednak złożyć protest i dochodzić swoich praw.

Złożyliśmy protest nie w sprawie przekroczenia toru przez Norwega, ale ws. łapania przez niego za rękę i koszulkę Michała Rozmysa. Niestety został on przez sędziów odrzucony

- powiedział wiceprezes PZLA Tomasz Majewski.

Ingebrigtsen wyraźnie łapał za koszulkę Rozmysa

Dyrektor sportowy PZLA Krzysztof Kęcki podkreślił , że sędziowie ze zrozumieniem odnosili się do argumentów Polaków, przeanalizowani wskazane przez polską ekipę dowody i nagrania wideo.

Niestety nie zmienili decyzji, chociaż mieli wszystkie powody do tego. Przedstawiliśmy dowody, ale decyzja jest inna. Więcej nie możemy zrobić.

Także Majewski wskazał, że dalszej ścieżki odwoławczej nie ma i... trzeba się cieszyć ze srebra Lewandowskiego.

Zarówno Lewandowski, jak i Rozmys wycofali się z eliminacji biegu na 3000 m

To decyzja podjęta z powodów medycznych. Marcin po wczorajszym finale nie da rady dzisiaj pobiec rano eliminacji na dwukrotnie dłuższym dystansie. Michał też zgłosił jakiś uraz i nie pobiegnie na 3000 m

- dodał Kęcki.

Po wczorajszej decyzji o dyskwalifikacji Ingebrigtsena to on groził tym, że jeżeli nie zostanie mu przywrócone złoto, to rezygnuje ze startu ma 3000 m.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Marcin Lewandowski #lekkoatletyka #HME w Toruniu #halowe mistrzostwa Europy

albicla.com@januszmilewski
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo