W soboty o godz. 17.00 oraz 18.00. "repertuar chopinowski zaprezentują młodzi i utalentowani pianiści, którzy są absolwentami szkół i uczelni muzycznych oraz laureatami polskich i międzynarodowych konkursów chopinowskich"

- podał rzecznik prasowy Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina Aleksander Laskowski. W marcu z recitalami wystąpią Mateusz Krzyżowski, Szymon Drabiński, Jan Wachowski i Marian Michalski.

Podczas niedzielnych Recitali Chopinowskich wystąpią pianiści objęci Programem Promocji Młodych Talentów NIFC, asystenci i profesorzy akademiccy, a także laureaci polskich i międzynarodowych konkursów chopinowskich. Niedzielne koncerty odbywać się będą o godz. 17.00 i 18.00 od marca do końca lipca, z wyłączeniem świąt wielkanocnych. Recital o godz. 17.00 będzie transmitowany dodatkowo na kanale YouTube oraz na Facebooku Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

W marcu będzie można wysłuchać Łukasza Krupińskiego, Tomasza Rittera, Joanny Różewskiej i Szczepana Kończala. W kwietniu wystąpią Jakub Czekierda, Michał Szymanowski i Aleksandra Świgut.