Według relacji zamieszczonej na Facebooku lokalu, który reklamuje się, jako Warszawskie Muzeum Kapsli, funkcjonariusze mieli zająć znajdujący się tam towar. O działaniach policji donosił również TVN Warszawa.

- Podjechało tam 10 radiowozów policji. Policjanci są na zewnątrz i w środku lokalu, który jest otwarty. Wygląda na to, że w środku jest dużo osób, słychać muzykę. Każdy, kto wychodzi lub wchodzi, jest spisywany przez policjantów

 - opisał portal TVN Warszawa.pl.

Informację potwierdził również Jarosław Florczak z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji. "Na miejscu interweniują Krajowa Administracja Skarbowa i sanepid. Policjanci im asystują" - przekazał. Później policja uzupełniła jednak informację. 

Zgodnie z aktualnymi zarządzeniami epidemiologicznymi w całej Polsce obowiązuje zakaz działalności stacjonarnej gastronomii - możliwe jest oferowanie posiłków na wynos oraz w dowozie.

- Policjanci, którzy poczatkowo jedynie asystowali w akcji KAS i sanepidu w klubie przy ul. Parkingowej, podjęli interwencję i zabezpieczyli cały znajdujący się w lokalu alkohol 

- wynika z informacji przekazanych przez rzecznika śródmiejskiej policji podinsp. Roberta Szumiatę.

Z informacji przekazanych przez rzecznika śródmiejskiej policji podinsp. Roberta Szumiatę wynika, że podczas akcji swoje czynności w klubie przy Parkingowej prowadziły początkowo KAS i sanepid.

- Asystowaliśmy przy czynnościach tych służb, ale jednocześnie podjęliśmy interwencję we własnym zakresie, gdyż podejrzewaliśmy, że w lokalu sprzedawany jest alkohol bez wymaganych koncesji i faktycznie okazało się, że właściciel sprzedawał alkohol niezgodnie z warunkami zezwolenia

 - przekazał Szumiata.

Policjant dodał, że właściciel lokalu na sprzedaż alkoholi wysokoprocentowych w ogóle nie posiadał zezwolenia, a koncesja na piwo nie była opłacona.

- Na potrzeby postępowania zabezpieczyliśmy cały alkohol, który był w lokalu. O tym, co dalej stanie się z tym alkoholem, zdecyduje sąd. Będziemy prowadzić czynności w kierunku art. 43 ust. 1 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości

- powiedział.

Rzecznik śródmiejskiej komendy dodał, że policjanci wylegitymowali wszystkie osoby przebywające w lokalu włącznie z obsługą - razem 53 osoby. Akcja służb w lokalu przy parkingowej trwała od godz. 18 do 21.