Posunięcie to wskazuje, że Universal, jednostka Comcast Corp, spodziewa się odbicia w branży, gdy szczepionki na koronawirusa staną się szerzej dostępne w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Te kraje razem tworzą największy rynek filmowy na świecie.

Kina w Nowym Jorku, drugim co do wielkości regionie filmowym w Stanach Zjednoczonych, mają zostać ponownie otwarte w piątek.

Operatorzy kinowi, w tym AMC Entertainment, Cineworld Plc i Cinemark Holdings Inc, mają nadzieję, że tego lata będą miały do ​​pokazania hity kinowe - jest do zazwyczaj najbardziej lukratywny dla nich sezon.

Studia filmowe nie chcą wypuszczać swoich najdroższych filmów akcji, dopóki nie będą w stanie przyciągnąć dużych tłumów, aby odzyskać koszty produkcji i marketingu.

Kolejny wysokobudżetowy film akcji w hollywoodzkiej ramówce, film Marvela „Czarna wdowa”, ma wejść do kin 7 maja.

Seria „Fast & Furious” o grupie ulicznych kierowców osiągnęła ponad 5 miliardów dolarów w sprzedaży biletów na całym świecie od czasu premiery pierwszego filmu w 2001 roku.

„F9”, w którym występują Vin Diesel i Michelle Rodriguez, pierwotnie miał zostać wydany w kwietniu 2019 roku, ale był kilkakrotnie przekładany.

Inne filmy planowane obecnie na lato to „Top Gun: Maverick” z Tomem Cruisem w roli głównej oraz „Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings” Marvela, oba mają mieć premiery w lipcu.

Po przeniesieniu „F9” na koniec czerwca Universal odłożył premierę filmu animowanego „Minions: The Rise of Gru” z początku lipca 2021 r. na lipiec 2022 r.