Kampania nienawiści

  

Trwa kampania nienawiści wobec prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka, codziennie podsycana przez „Gazetę Wyborczą”, do której jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki dołączyła opozycja, zamęczając telewidzów swoimi żenującymi i nienawistnymi konferencjami. Z maskami na twarzy czytają ten sam tekst i nawet nie wiadomo, która to partia jest „za, a nawet przeciw”.

Oczywiście, nic nie dzieje się bez przyczyny. Tak się dziwnie złożyło, że w tym tygodniu została podpisana finalna umowa kupna Polska Press przez PKN Orlen. Prezes UOKiK wydał Orlenowi zgodę na kupno Polska Press pomimo zastrzeżeń zgłoszonych m.in. przez Helsińską Fundację Praw Człowieka czy rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara. Powoływano się na zagrożenie dla pluralizmu mediów i wolności słowa. RPO Bodnar nawet stwierdził, że ta sytuacja „rodzi wiele zagrożeń”. – Trudno się spodziewać, aby media kontrolowane przez państwo prawidłowo wykonywały swoją kontrolną funkcję – stwierdził Bodnar. Panu Bodnarowi jakoś nie przeszkadzał fakt, że do tej pory te media były kontrolowane przez koncern niemiecki. Nie pamięta, jaka panika wybuchła w Niemczech, kiedy zagraniczny kapitał chciał przejąć dziennik „Berliner Zeitung”?

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts