HME: Polscy kandydaci do medali. "Skupiam się na sobie, a nie rywalach" - mówi Marcin Lewandowski

Marcin Lewandowski w biegu na 1500 m oraz kulomiot Michał Haratyk powalczą w piątek o obronę tytułów halowych mistrzów Europy. Dwa lata temu triumfowali w Glasgow, a teraz postarają się zrobić to samo w Arenie Toruń. "Skupiam się na sobie, a nie rywalach" - powiedział Lewandowski.

Marcin Lewandowski pobiegnie po medal na HME w Toruniu
foto: Tomasz Kasjaniuk, PZLA

Finał biegu na 1500 m zaplanowano na godzinę 21.35. Wystartują w nim zarówno Marcin Lewandowski, jak i Michał Rozmys. Polacy pewnie przebrnęli przez czwartkowe eliminacje.

Mam nadzieję, że jutro dwóch Polaków stanie na podium w biegu na 1500 m. Nie skupiam się na rywalach, ale na sobie. Mam bardzo ambitne cele na mistrzostwa w Toruniu. Jutro będzie bardzo późno walka o medal na moim koronnym dystansie, a już w sobotę rano eliminacje biegu na 3000 m. Nigdy nie próbowałem pogodzić takich biegów na jednej imprezie mistrzowskiej. Zobaczymy, co z tego wyjdzie

- mówił po eliminacjach Lewandowski.

Jakob Ingebrigtsen będzie groźnym konkurentem do złota

W piątek do walki o medale ruszają kulomioci. Rano mają eliminacje, a wieczorem finał - o 20:30. Na starcie staną obrońca tytułu Michał Haratyk i Jakub Szyszkowski.

Chciałbym jeszcze w tym sezonie pchnąć powyżej 22 metrów i poprawić rekord życiowy

- mówił po halowych mistrzostwach Polski Haratyk.

To on jest liderem tegorocznych europejskich tabel i jeżeli zaprezentuje się w Arenie Toruń na swoim poziomie - złoty medal jest bardzo realny.

W drugim dniu HME ciekawie zapowiada się także rywalizacja pięcioboistek, w której wystartują Paulina Ligarska oraz Adrianna Sułek. W eliminacjach biegu na 800 m w sesji przedpołudniowej na starcie staną Angelika Cichocka, Joanna Jóźwik oraz Anna Wielgosz. Po południu rywalizację rozpoczną na tym dystansie mężczyźni m.in. Adam Kszczot, Patryk Dobek oraz Mateusz Borkowski. W eliminacjach rano, a najprawdopodobniej także w półfinale po południu w biegu na 400 m zaprezentuje się Justyna Święty-Ersetic.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#lekkoatletyka #Marcin Lewandowski #Michał Haratyk #HME w Toruniu #halowe mistrzostwa Europy

albicla.com@januszmilewski
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo