Niespodziewany powrót ZIMY

Niemal w całym kraju drogi i chodniki mogą być oblodzone, a na południu województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego spodziewane są intensywne opady śniegu - ostrzegł w czwartek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Free-Photos

Alerty pierwszego stopnia przed oblodzeniem wydano dla wszystkich 16 województw. Wyjątkiem są jedynie południowe powiaty województw: podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego.

Na terenie objętym ostrzeżeniami przed oblodzeniem IMGW prognozuje zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Na przeważającym obszarze alerty obowiązują do godz. 9 w piątek.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu wydano natomiast dla południowych powiatów województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Synoptycy przewidują, że w tych powiatach spadnie ok. 10 cm śniegu, a miejscami - 15 cm. Alerty przed intensywnymi opadami śniegu w województwach: dolnośląskim i opolskim obowiązują do godz. 10, w województwie śląskim - do godz. 13, w małopolskim - do godz. 15, zaś w podkarpackim do godz. 17.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#IMGW #pogoda #prognoza #prognoza pogody #pogoda dziś

Albicla.com@OlekMimier
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo