Nazwa i przesłanie

Albicla – to połączenie słów albus aquila, czyli z łaciny „orzeł biały”. Nazwa została skonstruowana w ten sposób, by była zrozumiała dla każdego. Jest ciekawa i łatwo zapada w pamięć. 

Serwis społecznościowy Strefy Wolnego Słowa ma również swoje przesłanie. Podstawowe hasło to "Let AlBiCla - Let All Be Clear" - co w języku angielskim oznacza "Postawmy sprawę jasno". Jest to bowiem portal dla wszystkich, niezależnie od wyznawanych poglądów. 

Drugą maksymą określającą Albiclę jest: „ABC – A Better Choice” – czyli po prostu „lepszy wybór”. Dlaczego lepszy? Bo Albicla to najszybciej rozwijający się polski portal społecznościowy, integrujący informacje z różnych mediów i katalizujący możliwości tkwiące w różnych środkach przekazu.

Bezpieczeństwo

Albicla to portal bezpieczny dla jego użytkowników, mający najwyższy poziom zabezpieczeń, zalecany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Logować można się m.in. poprzez weryfikację dwuetapową, polegającą na wpisaniu otrzymanego na wskazany numer telefonu pięciocyfrowego kodu.

Wbrew informacjom, które były elementem kampanii czarnego PR wobec Albicli, z serwisu nigdy nie wykradziono żadnych danych. Niemożliwe było również skopiowanie regulaminu z Facebooka, jak twierdzą niektóre media, gdyż Albicla działa według polskiego prawa i regulamin jest przystosowany do rodzimych przepisów. 

Funkcjonalność

Serwis Albicla stał się swoistym centrum rozsyłania informacji po całym Internecie. Jedną z funkcji jest bowiem możliwość podawania dalej informacji z Albicli na inne media społecznościowe. Na Facebooku i Twitterze coraz częściej pojawiają się informacje z dopiskiem „Podano z Albicla”, co oznacza, że swój początek miały one właśnie w portalu Strefy Wolnego Słowa. 

Albicla jest prosta w obsłudze. Można lubić, podawać dalej i komentować posty (w tej funkcjonalności odpowiadać można też na inne komentarze), jak również obserwować i dodawać do znajomych innych użytkowników portalu. Istnieje możliwość wygenerowania kodu do osadzenia postu z Albicli na własnej stronie. 

Wolność słowa i ciekawe dyskusje

Albicla to portal społecznościowy absolutnie dla wszystkich. Swoje miejsce mogą tu znaleźć zarówno osoby o poglądach konserwatywnych, jak i liberałowie czy lewicowcy. Treści zamieszczane przez użytkowników nie są w żaden sposób blokowane, jeżeli nie stanowią naruszenia prawa. Portal stawia na konstruktywną dyskusję na argumenty. Codziennie tysiące użytkowników wymieniają się poglądami i własnym zdaniem na temat bieżących wydarzeń. 

Jest z kim dyskutować, bowiem konto na Albicli założyło już wiele znanych osób ze świata polityki, kultury i sztuki, sportu, show biznesu czy mediów. Znajdziemy tu oficjalny profil prezydenta RP Andrzeja Dudy, wicepremiera Piotra Glińskiego, ministrów, posłów na Sejm (z partii rządzącej i opozycji), senatorów, eurodeputowanych. Są też duchowni, dziennikarze z wielu mediów czy muzycy, na czele z wielką damą polskiej opery Alicją Węgorzewską czy bardem Strefy Wolnego Słowa Pawłem Piekarczykiem.

Na Albicli znaleźć można oficjalne strony wielu instytucji, m.in. ministerstw, uczelni wyższych, ale również mediów. Gwarantuje to dostęp do najnowszych informacji z różnych źródeł.

Dołącz do Albicli

Zapraszamy do dołączenia do portalu społecznościowego Albicla. Zarejestrować się i korzystać z serwisu można pod adresem albicla.com. Miłego korzystania!

KLIKNIJ TUTAJ I PRZENIEŚ SIĘ DO SERWISU ALBICLA.COM