Dobra informacja dla Halvora Egnera Graneruda. Tego trofeum norweskiemu skoczkowi nikt już nie odbierze

Po fatalnej środowej informacji o zakażeniu koronawirusem Halvor Egner Granerud w czwartek dostał zdecydowanie lepsze wieści. Norweg stracił przez chorobę szansę na indywidualny medal mistrzostw świata w Oberstdorfie, ale Kryształowej Kuli nic mu już nie odbierze. Po mistrzostwach globu skoczkom narciarskim pozostaną bowiem tylko trzy indywidualne konkursy Pucharu Świata w Planicy.

fot. facebook.com/hgranerud

Międzynarodowa Federacja Narciarska - FIS - ogłosiła, że po zakończeniu MŚ w Niemczech, w kalendarzu PŚ pozostały tylko zawody w Planicy pod koniec marca. Nie udało się bowiem znaleźć zastępczej lokalizacji dla odwołanego turnieju Raw Air w Norwegii.

W tej sytuacji w klasyfikacji generalnej PŚ nikt nie może wyprzedzić Graneruda, który zgromadził 1544 pkt. Za nim plasują się Niemiec Markus Eisenbichler 1018 i Kamil Stoch 944. Dawid Kubacki jest piąty 758, a Piotr Żyła siódmy 743.

Dla norweskiego skoczka jest to pocieszająca informacja. W środę okazało się, że Granerud ma objawy koronawirusa, a test dał wynik pozytywny. Oznacza to wykluczenie z dalszej rywalizacji w Oberstdorfie. Faworyt imprezy na normalnej skoczni w Niemczech był tuż za podium, a w fantastycznym stylu po złoto sięgnął Piotr Żyła. W piątkowym konkursie na dużym obiekcie Granerud już nie może wystąpić.

Halvor Egner Granerud może już świętować zdobycie Kryształowej Kuli

 

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Halvor Egner Granerud #skoki narciarskie #sporty zimowe #Kryształowa Kula

albicla.com@januszmilewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo